Quantcast
peoplepill id: artur-ranne
AR
1 views today
1 views this week
Artur Ranne

Artur Ranne

Estonian violinist
Artur Ranne
The basics

Quick Facts

Intro Estonian violinist
Was Musician Violinist
From Estonia
Type Music
Gender male
Birth 23 May 1912
Death 14 June 1988 (aged 76 years)
Star sign Gemini
Instruments:
Violin
The details (from wikipedia)

Biography

Artur Ranne (kuni 1936. aastani Artur Pastarus; 23. mai 1912 Narva – 14. juuni 1988 Tallinn) oli eesti muusik ja laulutekstide tõlkija.

Ranne õppis viiulimängu Narva muusikakoolis ja aastail 1926–1929 Tallinna konservatooriumis Alfred Papmehli õpilasena. Pärast noorteaja läbimist Eesti mereväes suunati ta miinilaevale Suurop, kus ta asutas ansambli, mille koosseisus mängis kuni 1934. aastani. Selle ansambliga liitus peagi ka Raimond Valgre, kellega Artur Ranne hiljemgi mitmes Tallinna restoranis koos mängis.

Alates 1933. aastast toimetas ta väljaannet «Modern Lööklaulud», tõlkides selle jaoks ka laulutekste. Peagi kutsus ta väljaandele kaastööd tegema Raimond Valgre, kes aitas tal laule valida, noote joonistada ja varustada meloodiaid akordimärkidega. Samas väljaandes ilmusid ka Raimond Valgre esimesed laulud.

Pärast sõda mängis ta muu hulgas John Pori orkestris ja ENSV Riikliku Filharmoonia estraadiorkestris.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 24 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes