Quantcast
peoplepill id: artur-normak
AN
1 views today
1 views this week
Artur Normak
The basics

Quick Facts

Was Diplomat
Type Politics
Gender male
Birth 5 September 1895
Death 27 June 1941 (aged 45 years)
Star sign VirgoVirgo
The details

Biography

Artur Bernhard Normak (5. september 1895 Virumaa Lüganuse vald Püssi – 27. juuni 1941 Tallinn) oli Eesti sõjaväelane (kolonel) ja diplomaat.

Normak Artur-Bernhard õppis Tallinnas Nikolai gümnaasiumis, mille lõpetas 1913. aastal kevadel hõbemedaliga ja samal aastal siirdus Kiievisse, et jätkata õpinguid Kiievi polütehnikumis ehituse alal. 1914. aastal alanud Esimese maailmasõjaga väljakuulutatud üldmobilisatsiooni alusel kutsuti ta 1915. aasta kevadel sõjaväeteenistusse ja saadeti Petrogradi Nikolai inseneriväekooli, mille lühendatud kursuse ta lõpetas 1916. aastal. Nikolai inseneriväekooli, järel lõpetas ta Petrogradis asuva ohvitseride õhusõidu (lennu-) kooli ja mereõhusõidu kooli Tallinnas. Võttis osa Esimese maailmasõja lahingutest aerostaatide roodu ülemana.

1917. aastal tuli Artur Bernhard Normak üle teenistusse Eesti rahvusvägedesse ja oli 1. Eesti diviisi Eesti Inseneriroodu ülemaks alamkapteni auastmes. 1917. aasta lõpul lahkus ta Eestis sõjaväeteenistusest, et oma poolelijäänud õpinguid jätkata Kiievi Polütehnikumis. Kiievis olles võttis ta osa Ukraina Eestlaste Keskkomitee ja Kiievi Eesti Seltsi tegevusest. Alates 1918. aasta jaanuarist võttis osa võitlustest Kiievi kommunistide vastu kuni sakslaste tungimiseni Ukrainasse.

Alates 8. novembrist 1939 Inseneriväe Inspektuuri inspektor.

Arreteeriti NKVD poolt 21. septembril 1940 ja hukati.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 24 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
http://prosopos.esm.ee/index.aspx?type=1&id=22528
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes