Quantcast
peoplepill id: arnaud-mimran
AM
2 views today
2 views this week
Arnaud Mimran

Arnaud Mimran

Frans makelaar
Arnaud Mimran
The basics

Quick Facts

Intro Frans makelaar
Is Financial professional Broker
From France
Type Business Finance
Gender male
Birth 11 February 1972
Age 49 years
Peoplepill ID arnaud-mimran
The details (from wikipedia)

Biography

ארנו מימרן (בצרפתית: Arnaud Mimran; נולד ב -11 בפברואר 1972) הוא איש עסקים יהודי-צרפתי שהואשם בעבירות פיננסיות.

קורות חייו

ארנו מימרן הוא בנו של איש העסקים הצרפתי ז'אק מימרן, שעסק בעיקר בנדל"ן בפריז. ז'אק מימרן עמד בראש פרשת שחיתות הקרויה "שוחד הרכבות הגדול" (1987-1996), שבמסגרתה שיחד פקידים בבלגיה ובצרפת כדי לזכות במכרז לסלילת קו רכבת מהיר בין בלגיה לצרפת.

בצעירותו היה ארנו מימרן ברוקר, והרוויח עשרות מיליוני דולרים. הוא הפגין לאורך השנים אורח חיים ראוותני. בנובמבר 2012 הזמין לחגיגת בר המצווה של בנו ידוענים רבים, בהם שון קומבס, פארל ויליאמס, בר רפאלי ואייקון. הוא שלח ל-500 מוזמנים אייפד ובו ההזמנה לחגיגה. בשנת 2015 דווח כי הוא מתגורר בבית פרטי רחב ידיים עם בריכת שחייה מקורה ברובע השישה-עשר של פריז.

אשתו הראשונה של מימרן הייתה אן דריי, בתו של המיליארדר ואספן האמנות קלוד דריי. בשנת 2010 נישא לדוגמנית קלאודיה גלנטי, ולזוג נולדו שני בנים ובת, שמתה מחיידק טורף בגיל תשעה חודשים. בני הזוג נפרדו בשנת 2014.

בת זוגו כיום היא תמרה פיסנולי (ילידת 1983), שהייתה נשואה בשנים 2006–2009 לכדורגלן האיטלקי דניאלה דה רוסי, ולהם בת משותפת. בדצמבר 2014 נעצרה פיסנולי כחלק מכנופיה שעל פי החשד חטפה איש עסקים מרומא וניסתה לסחוט ממנו כסף בעינויים ובאיומים על חייו.

פעילות עבריינית שנקשרה בשמו

עבירות פיננסיות

ארנו מימרן הורשע בצרפת בעבירות מס בסוף שנות ה-90, ובשנת 2000 נחקר על עבירות של מסחר במניות על בסיס מידע פנים בארצות הברית, והסכים לשלם עם שותפיו כופר קנס של 1.2 מיליון דולר.

על פי חקירת החברה הצרפתית לשווקים פיננסיים (AMF), בשנים 2005–2006 ביצע מימרן לפחות שתי עסקאות שבהן הרוויח הון רב כתוצאה מסחר במידע פנים. המקרה הראשון היה באוקטובר 2005, בו קנה מימרן מניות של מפעיל תעופה מדנמרק בשם "Københavns Lufthavn" שנרכש לאחר זמן קצר על ידי חברה אוסטרלית. המקרה השני היה בינואר 2006, בו קנה מימרן מניות של חברת סחר פלדה בשם "Mittal" שנרכשה על ידי חברה אחרת לאחר מספר ימים.

על פי ממצאי החקירה, מימרן חמק מעונש מכיוון שהוא ביצע את העסקאות באמצעות חברות חיצוניות הנמצאות מחוץ לצרפת.

פרשת הונאות המע"מ על מכסות פחמן דו-חמצני

בפרשת הונאות המע"מ על מכסות פחמן דו-חמצני , קבוצת אנשים ביצעה תרגיל עוקץ שבו קשרו קשר להעלמת תשלומי מס ערך מוסף בצרפת בגובה של 280 מיליון אירו או יותר. לטענת התביעה בצרפת, מימרן הוא מנהל הכספים של הקבוצה.

הקבוצה עסקה במסחר במכסות פחמן דו-חמצני, על פי פרוטוקול קיוטו לצמצום גזי החממה, המסדירה את נושא הפליטה של פחמן דו-חמצני. על פי האישום, מימרן גבה מס ערך מוסף על עסקאות בתחום זה, אך לא העביר את הסכומים שנגבו למשרד האוצר הצרפתי.

הוא נעצר ב-20 בינואר 2015 בפריז על ידי חוקרים מטעם בית הדין של שירותי המכס הלאומי (SNDJ) והועמד לדין באשמת הונאה, הלבנת הון והסתרת הונאה מאורגנת. במהלך המשפט התבקש מימרן, בין השאר, להסביר את יחסיו עם בנימין נתניהו, הכוללים מספר תרומות כספיות.

חטיפת בנקאי שווייצרי (2015)

ביוני 2015 מימרן נשפט ונכלא, יחד עם שותפו פאריד חידר. הם חטפו ברמות הסן בנקאי ממוצא טורקי, ואילצו אותו לבצע העברה כספית של שני מיליון אירו. הוא ישב במעצר עשרה חודשים לפני הגשת כתב אישום, ושוחרר בערבות. המשטרה חוקרת את מעורבותו האפשרית גם בפרשות נוספות.

חשדות פליליים

חלק מהנחקרים בפרשת הונאות המע"מ על מכסות פחמן דו-חמצני סירבו להעיד נגד מימרן והביעו חשש לחייהם. הם הצביעו על סדרה של מקרי רצח של מקורבים למימרן, שלא פוענחו:

  • בספטמבר 2010 נרצח ביריות סמי סוויד, ישראלי תושב הרצליה שהיה שותף עסקי של מימרן.
  • באוקטובר 2011 נרצח קלוד דריי, אביה המיליארדר של אשתו הראשונה, בווילה שלו בפרבר העשירים ניי-סיר-סן.
  • במאי 2014 נרצח ביריות אלבר טאייב, נהגו ושומר ראשו של סיריל מולי, שחקן פוקר ידוע שהיה שותף עסקי של מימרן.

קשריו עם בנימין נתניהו

במשך שנים רבות נהגה משפחת מימרן לתרום כספים בקביעות לתנועת הליכוד בצרפת. הקשר בין נתניהו ומימרן נוצר על ידי מאיר חביב, מראשי הליכוד בצרפת וחבר הפרלמנט הצרפתי.

מראשית שנות ה-2000 השאילה משפחת מימרן לבנימין נתניהו דירה גדולה בשדרות ויקטור הוגו, בלב הרובע השישה-עשר של פריז. בפנקס התורמים שנתניהו גיבש בשנת 2002, ואשר פורסם על ידי רביב דרוקר בערוץ 10, מוזכר ארנו מימרן ברשימת התורמים החשובים ביותר.

באוגוסט 2003 צולמו מימרן ובנו בחברת בנימין נתניהו בזמן חופשה במונקו. נתניהו היה אז שר האוצר בממשלת שרון השנייה. התמונה פורסמה בכלי התקשורת במרץ 2016. באותה תקופה היה מימרן מנהל השיווק של מועדון פרטי בפריז בשם "קן קלאב", ואליו נהג להביא ידוענים שונים, ביניהם בנימין נתניהו. כמו כן מימן לנתניהו ולמשפחתו חופשות בהרי האלפים ובריביירה הצרפתית.

במהלך המשפט על "עוקץ המאה" התבקש מימרן, בין השאר, להסביר את יחסיו עם נתניהו, הכוללים מספר תרומות כספיות. ב-19 במאי 2016 העיד מימרן במשפט כי העביר כמיליון אירו לנתניהו, למימון עלויות של מערכת הבחירות. נתניהו הכחיש תרומה זו. בעדותו אמר מימרן גם כי נפגש עם נתניהו בישראל בשנת 2009 לכבוד בחירתו מחדש לראשות הממשלה. ב-7 ביוני העניק ארנו מימרן ראיון לחדשות 10, שם טען שהעביר לנתניהו מיליון פרנקים צרפתים, ולא מיליון אירו כפי שהעיד במשפט. באותו יום טען עורך דינו של נתניהו כי הסכום שניתן במתנה היה רק 40 אלף דולר, והוא הועבר לקרן ציבורית ולא לחשבונו הפרטי של נתניהו.

נתניהו עצמו התייחס לפרשה ב-7 ביוני: "ההר הוליד עכבר ואפילו לא, הוליד עכברון. בקושי. דובר על מיליון אירו לקמפיין בחירות ב-2009. לא מיליון אירו, לא קמפיין בחירות, לא 2009. מדובר על תרומה חוקית לקרן שהקמתי לפעילות ציבורית לטובת מדינת ישראל כשהייתי אזרח פרטי בשנת 2001. אז גם מהבלון הזה יצא כל האוויר. זה ברור שזה חלק מרדיפה פוליטית שיטתית."

הערות שוליים

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes