Quantcast
Anatoly Gurevich: Russian spy (1913 - 2009) | Biography, Facts, Information, Career, Wiki, Life
peoplepill id: anatoly-gurevich
AG
1 views today
10 views this week
Anatoly Gurevich
Russian spy

Anatoly Gurevich

Anatoly Gurevich
The basics

Quick Facts

Intro Russian spy
A.K.A. Anatoly Markovich Gurevich
Was Spy
From Russia Russia
Gender male
Birth 7 November 1913, Kharkiv, Kharkiv Oblast, Ukraine
Death 2 January 2009, Saint Petersburg, Russia (aged 95 years)
Star sign Scorpio
Anatoly Gurevich
The details (from wikipedia)

Biography

Анато́лій Ма́ркович Гуре́вич (рос. Анатолий Маркович Гуревич; * 1913, Харків— 2 січня 2009, Санкт-Петербург)— радянський розвідник, один з членів «Червоної капели».

У тридцяті роки під ім'ям Антоніо Гонсалеса, лейтенанта республіканського флоту, Гуревич воював добровольцем в Іспанії. Одночасно він вів розвідувальну роботу. Перед Другою Світовою війною і під час війни Гуревич працював в Європі під псевдонімом «Кент». Як говорив сам Гуревіч, такої організації, як «Червона капела», не існувало. Це було кодова назва мережі антигітлерівського руху, що об'єднала розвідгрупи в Німеччині, Бельгії, Франції, Швейцарії.

У листопаді 1942 року «Кент» був арештований фашистами в Марселі. У травні 1945 року Гуревича доставили до Москви. Там він був теж арештований, і до 1947 року знаходився у в'язниці НКВД, потім був засуджений на 20 років. Після смерті Сталіна Гуревича звільнили, але не реабілітували.

При Хрущові його знову посадили. В цілому він провів в радянських таборах приблизно 25 років, і лише в 1991 році був повністю реабілітований.

Посилання

Примітки

2. [1] Разведка - это не игра: мемуары советского резидента Кента

Див. також


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Anatoly Gurevich

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes