Quantcast
About Alicja Kisielewska: | Biography, Facts, Career, Life
peoplepill id: alicja-kisielewska
AK
1 views today
1 views this week
Alicja Kisielewska

Alicja Kisielewska

Alicja Kisielewska
The basics

Quick Facts

From Poland
Gender female
The details (from wikipedia)

Biography

Alicja Kisielewska – polska filmoznawczyni, dr hab. nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Katedry Filozofii i Kulturoznawstwa Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku i Międzywydziałowego Instytutu Kulturoznawstwa i Sztuki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku.

Życiorys

21 lutego 1995 obroniła pracę doktorską Film w twórczości Andrzeja Struga, 14 maja 2010 habilitowała się na podstawie oceny dorobku naukowego i pracy zatytułowanej Polskie tele-sagi – mitologie rodzinności. Objęła stanowisko profesora nadzwyczajnego w Katedrze Filozofii i Kulturoznawstwa w Wyższej Szkole Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku i Międzywydziałowym Instytucie Kulturoznawstwa i Sztuki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Jest dyrektorem Międzywydziałowego Instytutu Kulturoznawstwa i Sztuki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku i na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku, oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego.

Publikacje

  • 1998: „Klan” i klan – czyli świat serialu telewizyjnego
  • 2006: Seriale telewizyjne a kreowanie świadomości zbiorowej
  • 2010: Telewizyjne atrakcej paratekstualne
  • 2013: Polish Tv Serials: A World of Mythologized Images

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 20 Apr 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Alicja Kisielewska

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes