Quantcast
peoplepill id: -62
���
1 views today
1 views this week
Збаразький Михайло Андрійович

Збаразький Михайло Андрійович

Ukrainian noble
Збаразький Михайло Андрійович
The basics

Quick Facts

Intro Ukrainian noble
Is Noble
From Ukraine
Type Royals
The details

Biography

Михайло Збаразький (*'д/н —1554) — представник українського князівського та магнатського роду.

Життєпис

Походив з впливового роду Збаразьких гербу Корибут. Молодший син Андрія Збаразького та Ганни Гербурт. Про дату народження невідомо. Напевне здобув домашню освіту.

Незабаром після смерті батька отримав від матері у подарунок велике село Ожигівці із замком. 1545 році успадкував Волочище, за нього це місто було перейменовано на Волочиськ. Князь Михайло сприяв тут розвитку торгівлі з іншими містами України. Сюди приїжджають купці з міст Кременця, Збаража та інших. В описі Крем'янецького замку за 1545 року сказано, що крем'янецькі міщани скаржилися в «Жалобі на побор нових не обычных пошлинь»: «вь Збаражи, вь Волочискахь і вь Жиговцах князь Михайло Збаражский сь матперью от воза по два гроша беруть». Ця документальна згадка стверджує, що плата за в'їзд в Ожигівці була такою, як у торгове місто Волочиськ. Також був першим серед Збаразьких володарем міста Прилуки. Разом з братами надавав значні кошти православній церкві.

Був одружений (ім'я невідоме, за іншими відомостями не був одружений), проте нащадків не залишив. Помер у 1554 році. Усі маєтності перейшли у спадок його дружині, потім до брата — Стефана.

Джерела

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes