peoplepill id: yakov-garelin
YG
Russia
1 views today
2 views this week
Yakov Garelin
Russian entrepreneur

Yakov Garelin

The basics

Quick Facts

Intro
Russian entrepreneur
Places
Work field
Gender
Male
Place of birth
Ivanovo, Ivanovo Oblast, Russia
Place of death
Ivanovo, Ivanovo Oblast, Russia
Age
70 years
The details (from wikipedia)

Biography

Яків Петрович Гарелін (рос. Яков Петрович Гарелин; нар. 16 жовтня 1820  — пом. 31 жовтня 1890) — російський підприємець і меценат, засновник мануфактурної справи та почесний громадянин Іваново. Дійсний член Імператорського російського географічного товариства та Володимирського губернського статистичного комітету.

Біографія

Народився 16 жовтня 1820 року в селі Іваново Шуйського повіту в родині фабрикантів Гареліних.

У 1844 році одержав у спадок ситцеву мануфактуру, з чого і розпочав свою фабричну діяльність.

У 1878 році припинив займатись фабричними справами і здав фабрику в оренду.

З 1877 по 1886 роки був міським головою Іваново-Вознесенська.

За часів його правління розпочалось широкомасштабне озеленення вулиць та загальне облаштування міста. Зокрема, в центрі міста з'явились ліхтарі, було закладено парк, що раніше носив ім'я Гареліна, а нині зветься Парком Степанова; також було закладено громадський сад вздовж берегів струмка Кокуй (сьогодні — бульвар Кокуй) та збудовано водопровід. Також були відкриті: публічна бібліотека (сьогодні — Іванівська центральна міська бібліотека імені Якова Гареліна), реальне училище (у наш час в ньому розташований художній музей) і жіноче училище. Також Гарелін активно сприяв будівництву залізничного сполучення в регіоні.

Гарелін написав ряд краєзнавчих статей з історії Іваново-Вознесенська, а також книгу «Місто Іваново-Вознесенськ або колишнє село Іваново і Вознесенський посад», видану в 1885 році.

Помер Яків Гарелін 31 жовтня 1890 року. Майже всі свої статки він заповів на благодійність.

Благодійність

У 1861 році Гарелін виділив 8 тисяч рублів на відкриття лікарні для майстрів та робітників у Вознесенському посаді. У 1865 році в своєму домі організував публічну бібліотеку, в яку передав всі свої книжки — 1500 томів, котрі в подальшому разом з будинком були передані місту.

У 1886 році пожертвував у знаменитий московський Румянцівський музей зібрання історико-юридичних актів, переважно XVII століття, котрі стосувались Суздальщини (близько трьох тисяч екземплярів).

Пожертвував географічному товариству етнографічний альбом, за що був удостоєний срібної медалі.

У своєму заповіті залишив місту частину капіталу на суму 3 тисячі рублів, щоб на проценти з нього двічі на рік найбіднішим жителям Іваново-Вознесенська роздавали м'ясо. Також виділив чотири тисячі рублів на утримання нічліжки. У власність міста переходили колишні угіддя в межах Іваново-Вознесенська та в сільській місцевості. Згідно із заповітом, в місті повинно було відкритись училище з викладанням курсу садівництва, технічного малювання та городництва. На облаштування і утримання училища було виділено 40 тисяч рублів.

Пам'ять

В листопаді 2000 року центральна бібліотека міста Іваново одержала ім'я Якова Гареліна, книжкова колекція котрого лягла в основу бібліотеки.

10 січня 2011 року одну з вулиць міста Іваново було перейменовано на вулицю Якова Гареліна.

30 травня 2011 року на площі Революції міста Іваново було відкрито пам'ятник Якову Гареліну.

Примітки

Зовнішні посилання

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Yakov Garelin is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Yakov Garelin
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes