Vyacheslav Likhachev
Quick Facts
Biography
В'ячеслав Ліхачов (1979, Москва) — історик, громадський діяч, політолог, керівник Групи моніторингу прав національних меншин. Поряд із Андреасом Умландом та Антоном Шеховцовим є одним із головних дослідників сучасних ультраправих рухів в Україні.
Біографія
Народився в 1979 р. в Москві. Закінчив Єврейський університет в Москві (ЄУМ) та аспірантуру історичного факультету Московського державного університету ім. М. В. Ломоносова. Проходив наукові стажування в Єврейському університеті в Єрусалимі, Центрально-Європейському університеті в Будапешті та Варшавському університеті.
Працював в Інформаційно-дослідницькому центрі «Панорама», співпрацював з Інформаційно-аналітичним центром «Сова». Викладав у ЄУМ, Інституті країн Азії та Африки при Московському державному університеті, київському Міжнародному Соломоновому університеті, Національному університеті «Києво-Могилянська академія».
З 2014 р. — керівник Групи моніторингу прав національних меншин.
У 2009—2014 роках — член Координаційної ради Асоціації єврейських громадських організацій та общин України.
У 2007—2014 роках — член Генеральної ради Євроазійського єврейського конгресу.
У 2017—2019 роках — координатор напряму документування порушень прав людини та воєнних злочинів у зоні збройного конфлікту на Донбасі організації Восток-SOS.
Діяльність
Займається вивченням етнополітичної конфліктології, ксенофобії на пострадянському просторі, ідеології та діяльності праворадикальних рухів Росії та України, політичного екстремізму, теорії нації та націоналізму, історії антисемітизму, історії відродження єврейських громад на пострадянському просторі, міжконфесійних відносин.
Шеф-редактор веб-сайту «Евреи Евразии» http://jewseurasia.org/.
Науковий доробок
Автор книг «Нацизм в России», «Политический антисемитизм в современной России», «Русское национальное единство: история и идеология», «Right-Wing Extremism in Ukraine: The Phenomenon of Svoboda» та «Від Майдану праворуч. Революція, війна і ультраправі в Україні», а також кількох брошур та понад шістдесяти наукових публікацій тощо.
Див. також
- Гриценко Ганна Валентинівна
Примітки
- ↑ Тарас Білоус. Праворадикали, громадянське суспільство й демократія: репліка до дискусії // Спільне. 9 липня 2018.
- ↑ Експерт "Восток-SOS": Система "ДНР" та "ЛНР" нагадує радянську
- ↑ Ліхачов В’ячеслав — Платформа. Платформа. Процитовано 2018-10-27.
Джерела
- В'ячеслав Ліхачов // 112.ua
- Ліхачов В'ячеслав // Platfor.ma
Посилання
Інтерв'ю
- Ірина Штогрін, Чому така увага до «вулиці Шухевича» та українського радикалізму? // Радіо Свобода, 8 червня 2017
- Марія Щур, Бабин Яр – це один із символів Голокосту, але він є більшим, ніж Голокост – Ліхачов // Радіо Свобода, 2 жовтня 2017
- Ірина Штогрін, Ізраїльський звіт. Чи справді в Україні вдвічі зріс антисемітизм? // Радіо Свобода, 27 січня 2018
- Михаил Гольд, Политолог Вячеслав Лихачев: за последние годы в Украине никто не осужден за антисемитские преступления(рос.) // Хадашот, березень 2018
У соціальних мережах | |
---|---|
У соціальних мережах | |
Нормативний контроль | |
Нормативний контроль |