peoplepill id: valery-ananyev
VA
Ukraine
1 views today
2 views this week
Valery Ananyev
Ukrainian soldier, blogger, writer and traveler

Valery Ananyev

The basics

Quick Facts

Intro
Ukrainian soldier, blogger, writer and traveler
Places
Work field
Gender
Male
Place of birth
Pervomaisk, Mykolaiv Oblast, Ukraine
Age
31 years
Valery Ananyev
The details (from wikipedia)

Biography

Валерій Ананьєв (нар. 14 липня 1993) — український військовик, ветеран російсько-української війни, письменник, блогер і мандрівник.

Служив у ЗСУ п'ять років, з них два — в зоні бойових дій на Донбасі. Служив у 25-й десантній бригаді.

Відомий своїми публікаціями у Facebook та відеороликами в Youtube, у тому числі про війну на сході України та пішу прощу по Дорозі святого Якова довжиною у 1800 кілометрів. 13 серпня 2018 року вийшла його перша художня книга «Сліди на дорозі», частина подій якої відбувається на Донбасі, під час війни. Книга стала бестселером, та однією з найпопулярніших книг в Україні у 2019 році.

Життєпис

14 липня 2011 року Валерій Ананьєв досяг свого повноліття і наступного дня пішов у військкомат та написав рапорт, що бажає служити у ВДВ (Високомобільні десантні війська). Через два місяці він став військовослужбовцем у 25 ОВДБр.

Війна на сході України

У 2014 році, коли до кінця контракту Валерія залишалося півроку, російські війська окупували Кримський півострів, а пізніше і частину Донецької та Луганської області. 8 березня 2014 Валерій отримав свій перший бойовий наказ. Як солдат 25-ї десантної бригади потрапив на фронт під Слов'янськ. Влітку 2014 року за вбивство Валерія, одним з командирів терористичної організації ДНР, була призначена грошова винагорода, тоді і з'явився псевдонім «Ананьєв». На питання журналістів про цю подію Валерій відповідав: «Щоб через мене не змогли знайти моїх близьких та нанести їм шкоду». Після закінчення контракту, він залишився в армії ще на два роки, без підписання нового. В інтерв'ю Громадське ТБ, Валерій сказав, що: «Залишився тому, що відчував відповідальність і провину за те, що відбувається».

Весь час в АТО вів відеоблог, намагаючись показати армію такою як вона є: не перебільшуючи жахи війни і не применшуючи недоліки командування. Публікував відео з передової: про взяття Слов'янська, результати боїв, обстріли, армійське життя.

У 2016 році був шпиталізований. Проходив лікування спочатку у Дніпрі, потім у Старокостянтинів Хмельницької області, далі в Одесу, де отримав виписку про непридатність до служби по стану здоров'я та був звільнений з лав ЗСУ. Переїхав до Києва та почав працювати в ІТ компанії. Пропрацювавши там півроку, пішов та зайнявся різними підробітками, як, наприклад, ведучий спортивних заходів. Після звільнення з армії був змушений продовжити лікування, так як мав фізичні та психологічні проблеми, але до лікарів більше не звертався. Так як за його словами: «Єдиний лікар, який здатен мені допомогти — це я сам».

Проща

У 2017 році як лікування Валерій Ананьєв обрав пішу подорож із Парижа до мису Фістерре, через Францію та Іспанію стародавнім паломницьким шляхом святого Якова  — Ель Каміно де Сантьяго. З військовим наплічником за спиною, без знання мови та мінімально необхідною кількістю грошей Валерій вийшов із Парижа та пішов на південь. Дійшовши до міста Санте, попрямував на захід, до Атлантичного океану і пішов вздовж узбережжя океану через заповідник Ланд де Гасконь, перейшов кордон Іспанії і продовжив шлях вздовж океану по Кантабрійському хребту, на захід. Перейшовши гори, знову направився на південь, відвідавши місто Сантьяго-де-Компостела, звідки пішов далі на захід до Мису Фіністерре. Загалом Валерій подолав 1811 кілометрів виключно пішки. Усю свою подорож він фільмував та описував в публікаціях на Facebook. Його подорож у форматі 14-ти серійного фільму опублікована на його каналі в Youtube. Пройшовши через Францію та Іспанію до мису Фіністера встановив на цьому «краю світу» український прапор, який підписаний українцями на Майдані Незалежності у Києві.

Вихід книги

Валерій Ананьєв на презентації своєї книжки «Сліди на дорозі» у бібліотеці Mimico Centennial Library у Торонто, Канада

У 2015 році Валерій почав писати книгу. На війні не було можливості повноцінно займатися цим. Після звільнення, було декілька спроб продовжити роботу, але проблеми зі здоров'ям заважали. І тільки після пішої подорожі Валерій зміг закінчити книгу про війну на Донбасі «Сліди на дорозі». Процес написання був для автора важким. На початку лютого 2018 року рукопис було завершено і почалась підготовка до друку.

Після декількох зустрічей з представниками різних видавництв, у тому числі з монополістами українського книжкового ринку, які хотіли надрукувати його книгу, Валерій був категорично проти співпраці з будь-ким. Він оформив себе, як видавця і заручившись підтримкою близьких друзів, надрукував її. 13 серпня 2018 року книга надійшла у продаж та одразу стала бестселером. За перші три тижні було розкуплено увесь 5-ти тисячний тираж, що є величезним успіхом для українського книжкового ринку.. З вересня розпочався всеукраїнський тур автора на підтримку своєї книжки.

Оглядач сайту mrpl.city Іван Синєпалов розташував роман на 10 місці у переліку найкращих книжок, виданих українською мовою у 2018 році. На його думку, «З поправкою на епоху, „Сліди на дорозі“ цілком можна сприйняти за запізніле продовження „Холодного Яру“ — той самий художньо-документальний стиль і та сама здатність на кількох сторінках так прив'язати читача до співслужбовців автора, що кожна смерть стає і твоєю особистою маленькою втратою».

Затримання

10 вересня 2018 року був затриманий поліцією у Дніпрі, перед презентацією власної книги «Сліди на дорозі». За даними з поліції, Ананьєва затримали для проведення слідчих дій у справі щодо побиття людини, яке сталося у січні 2016 року. 5 жовтня 2018 року всі звинувачення з Валерія були зняті.

Громадянська позиція

У березні 2018 року зустрів на одній з вулиць італійського міста Верона кремлівського пропагандиста Артема Шейніна та після словесної перепалки назвав його пропагандистом війни, з вини якого по обидва боки вмирають люди, і кілька разів плюнув йому в обличчя.

У червні 2018 записав відеозвернення на підтримку ув'язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова.

У своєму дописі в соцмережі зазначив, що російськомовним став лише в 10-му класі, а нині повернувся до рідної мови.

Нагороди та відзнаки

  • Пам'ятний знак «За воїнську доблесть» (2014)

Примітки

  1. Валентина Ємінова (2017-08-02). Той самий Валера Ананьєв з ПДВ: про те, чому пішов з армії, найбільший страх у житті і дівчину своєї мрії (російською). depo.ua. Процитовано 2017-11-06. 
  2. Шрамович, В'ячеслав (2018-10-18). "На війні класно, інакше б люди не воювали" - десантник-письменник Валерій Ананьєв (en-GB). Процитовано 2019-04-08. 
  3. Пост у ФБ 9 липня 2015. www.facebook.com (en). Процитовано 2019-01-03. 
  4. После войны я вытянул себя сам, — Валерий Ананьев | Громадське радио. Громадське радіо (ru). Процитовано 2019-04-07. 
  5. Валерій Ананьєв: Чому саме за кордоном перейшов на українську. 5 канал (uk-UK). Процитовано 2019-04-07. 
  6. Вільна людина Валерій Ананьєв
  7. Пригоди українського прапора в Європі
  8. Валерий Ананьев: «К концу путешествия подошвы до того стерлись, что я чувствовал каждый камешек на дороге» (фото)
  9. Пішки обійшов Європу — в гостях Сніданку ветеран АТО Валерій Ананьєв
  10. Історія українського десантника, який пройшов 1800 км по Франції та Іспанії
  11. В.Кіртока, Десантник Валерій Ананьєв: «за 68 днів я пройшов по Франції та Іспанії 1811 кілометрів. Зустрічав і німців, і поляків, і американців, і жодного росіянина, хоча мені казали, що їх там бачили» // Цензор.нет, 14 вересня 2017
  12. Слiди на дорозi
  13. Іван Синєпалов (29 грудня 2018). Маріупольцям на довгі новорічні свята: найкращі українські книги 2018 року. mrpl.city. Процитовано 27 травня 2019. 
  14. У Дніпрі поліція затримала блогера, учасника бойових дій на Донбасі Валерія Ананьєва. Радіо Свобода (uk). Процитовано 2018-09-10. 
  15. Суд закрив справу проти блогера, учасника бойових дій на Донбасі Ананьєва. Радіо Свобода (uk). Процитовано 2019-01-03. 
  16. «У тюрму через це створіння?» Ананьєв пояснив, чому відпустив Шейніна
  17. Мутная Политика. Видео,как Валерий Ананьев зачморил оплеванного рус. пропагандона и десантника Артема Шейнина в Италии!. Процитовано 2019-01-03. 
  18. https://www.youtube.com/watch?v=P__J4HL8aLw
  19. Валерій Ананьєв. www.facebook.com (uk). Процитовано 2018-11-13. 

Посилання

Інтерв'ю

Учасники російсько-української війни (2014—2019)
Учасники російсько-української війни (2014—2019)
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Valery Ananyev is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Valery Ananyev
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes