Quantcast
Tatiana Melamed: German chess player (1974-) | Biography
peoplepill id: tatiana-melamed
TM
1 views today
1 views this week
Tatiana Melamed
German chess player

Tatiana Melamed

Tatiana Melamed
The basics

Quick Facts

Intro German chess player
Is Chess player
From Germany Ukraine
Field Sports
Gender female
Birth 3 February 1974, Chernihiv, Chernihiv Oblast, Ukraine
Age 49 years
Tatiana Melamed
The details (from wikipedia)

Biography

Tatjana Miełamied, ros. Татьяна Меламед (ur. 3 lutego 1974) – ukraińska szachistka, reprezentantka Niemiec od 2010, arcymistrzyni od 1999 roku.

Kariera szachowa

W 1994 r. reprezentowała Ukrainę na rozegranych w Litomyślu mistrzostwach Europy juniorek do 20 lat, dzieląc VI-IX miejsce. W 1996 r. zwyciężyła w otwartym turnieju w Jałcie, podzieliła również II m. (za Ludmiłą Zajcewą, wspólnie z m.in. Jekatieriną Kowalewską i Tatianą Wasiljewicz) w Petersburgu. W 1998 r. ponownie podzieliła II m. (za Jewgieniją Owod, wspólnie z Henriettą Łagwiławą) w Petersburgu, a w 2001 r. w tym samym mieście samodzielnie zwyciężyła. W 2006 r. podzieliła I m. (wspólnie z Petrą Blazkovą) w Bad Königshofen im Grabfeld, natomiast w 2007 i 2009 r. dwukrotnie podzieliła IV m. otwartych turniejach w Schneebergu.

Najwyższy ranking w dotychczasowej karierze osiągnęła 1 lipca 1999 r., z wynikiem 2387 punktów dzieliła wówczas 41-42. miejsce na światowej liście FIDE, jednocześnie zajmując 5. miejsce wśród ukraińskich szachistek.

Przypisy

Bibliografia

Linki zewnętrzne

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Sp.
Search trend
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Tatiana Melamed

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes