peoplepill id: taras-timinschi
TT
Austria Austria-Hungary Ukraine Romania
1 views today
1 views this week
The basics

Quick Facts

Work field
Gender
Male
Religion(s):
Birth
Place of birth
Piadykivtsi, Nepolokovetska selyshchna rada, Kitsman Raion, Ukraine
Death
Place of death
Roztoky, Putyla Raion, Chernivtsi Oblast, Ukraine
Age
69 years
The details (from wikipedia)

Biography

|Посада= |Діти=

Тимі́нський Тара́с (чернече ім'я Тит, 1858, П'ядиківці — 1927, Розтоки) — церковний і громадський діяч Буковини, священик, архимандрит, єпископ-номінат і вікарій митрополії Буковини (1917—1918), член НТШ з 1907 року, діяч товариства «Просвіта», оборонець українських прав у Буковинській митрополії.. Брат Івана Тимінського,

Життєпис

Тарас Тимінський народився в селі П'ядиківці. Після навчання був душпастирем у Берегометі, Тораках, Довгополі. Власним коштом побудував школу в Тораках.

Тит Тимінський як добрий публіцист, вів уперту боротьбу проти митрополита Сильвестра Морара-Андрієвича, який вів послідовну румунізаційну політику в буковинській Православній Церкві.

Напередодні розпаду Австро-Угорщини українцям було даровано церковну рівність з румунами. У серпні 1918 року уряд усунув з посади Буковинського митрополита Володимира Репту за проросійські й антигабсбурські симпатії і призначив двох вікарних єпископів Тита Тимінського та Ісидора Воробкевича, котрим доручив управління українськими та молдавсько-румунськими приходами. У 1918 році православну консисторію було поділено на румунську й українську, на чолі української став архімандрит Тимінський.

Українська громадськість краю вимагала власної національної церкви. Тит Тимінський поділяв та підтримував ці прагнення. Очолюване ним православне духовенство стояло за приєднання Буковини до Галичини в складі Західноукраїнської Народної Республіки.

У 1918 році Буковину насильно приєднують до Румунії. Тит Тимінський був звільнений румунами з посади.

Помер владика Тимінський у 1927 року в Ростоках, де його син Володимир Тимінський був парохом.

Доробок

Статті на церковні теми, брошура «Пастирське послання митрополита Морара».

Як зазначають упорядники бібліотеки НТШ, їхні фонди були поповнені за рахунок шести рукописних книг XVIII ст. (Патерик 1742 р., Повчання на постриг монашого чину, Акафіст та ін.), подарованих парохом Титом Тимінським з Довгопілля (Буковина) товариству «Просвіта» в Бересті.

Див. також

  • Тимінський Іван
  • Буковинська митрополія
  • Митрополит Буковинський

Література

  • Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж — Нью-Йорк : Молоде життя, 1955—1995. — ISBN 5-7707-4049-3.
  • Кольбух М. М. Львівська наукова бібліотека ім. В. Стефаника. ІСТОРІЯ ФОРМУВАННЯ ЗБІРКИ КИРИЛИЧНИХ РУКОПИСНИХ КНИГ ВІДДІЛУ РУКОПИСІВ ЛЬВІВСЬКОЇ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ ІМ. В. СТЕФАНИКА. — С. 271.

Примітки

  1. Czech National Authority Database
  2. Наукове товариство імені Шевченка. ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРЕЛІК ГАСЕЛ «ЕНЦИКЛОПЕДІЇ НТШ»
  3. Запровадження християнства в Україні-Руси та країнах Карпатського регіону Карпати: людина, етнос, цивілізація. — Івано-Франківськ: Плай, 2014. — Вип. 5. — 311 с.
  4. Тимінський Тарас. Ізборнік. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 27 серпня 2015. 
  5. Повідомлення про призначення архімандритом та завідувачем української дієцезії на Буковині отця Тита Тимінського. Архів оригіналу за 27 вересня 2017. Процитовано 27 серпня 2015. 
  6. Часопис Свобода, 14 червня 1921 р. Архів оригіналу за 24 вересня 2015. Процитовано 27 серпня 2015. 
  7. Православна Церква в житті українського народу на Буковині й на Закарпатті. Архів оригіналу за 23 вересня 2015. Процитовано 27 серпня 2015. 
  8. Важливіші місцевості Буковинської Гуцульщини і видатніші в них громадські діячі. Архів оригіналу за 3 лютого 2014. Процитовано 27 серпня 2015. 

Посилання

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Taras Timinschi is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Taras Timinschi
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes