Quantcast
Seyfi Doğanay: Turkish author (1964-2015) (1964 - 2015) | Biography
peoplepill id: seyfi-doganay
SD
1 views today
1 views this week
Seyfi Doğanay
Turkish author

Seyfi Doğanay

Seyfi Doğanay
The basics

Quick Facts

Intro Turkish author
Was Author
From Turkey
Field Literature
Gender male
Birth 4 June 1964
Death 30 January 2015 (aged 50 years)
Star sign Gemini
The details (from wikipedia)

Biography

Seyfi Doğanay (d. 4 Haziran 1964 - ö. 30 Ocak 2015), Türk halk ve arabesk müzik sanatçısı.

Seyfi Doğanay 4 Haziran 1964 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde dünyaya geldi. 5 kardeşten en büyüğü olan sanatçının evliliği 11 yıl sürdü ve bu evliliğinden bir kızı oldu.

Liseden sonra 17 yaşında 1981 yılında Almanya'ya ailesinin yanına gitti. Kısa zaman da Almanca öğrenen sanatçının müzik hayatıda başlamış oldu. Kadrolu bir iş bulan sanatçı müzik hayatından da önemli gelişmelere imza atıyordu. Birçok düğün ve eğlence mekanında müzik yapan sanatçı birçok ünlü sanatçıya da eşlik ederek tanındı.

1987 yılında İstanbul'da Aylarla Selam isimli ilk kasetini yapmış ancak maddi imkansızlıktan kendini yeterince tanıtamayan sanatçı sayısız mekanda müzik icra etmiştir.

Dırdır Etme, Kimbilir Nerdesin, Çilekeş, Doğma Güneş, Aşkı Çekene Sor gibi eserlere imza atan şarkıcı 30 Ocak 2015'te mide kanaması şikayetiyle kaldırıldığı İstanbul'daki bir hastanede kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Cenazesi Kurtköy Mezarlığına defnedildi.

Kaynakça

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Search trend
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Seyfi Doğanay

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes