Rymma Zyubina
Quick Facts
Biography
Ри́мма Анато́ліївна Зю́біна (23 серпня 1971(19710823), Ужгород) — українська актриса, телеведуча, громадська активістка. Визнана "Найкращою актрисою 2016-2019" рейтингом "Знято в Україні". На престижному європейському 65-му Міжнародному кінофестивалі в Мангейм-Гайдельберг (Німеччина)«Спеціальна відзнака за неперевершене виконання ролі Дарини в фільмі «Гніздо горлиці», та 2017"Найкраща жіноча роль» на 25-му Міжнародному кінофестивалі в Варні (Болгарія).Фільм "Гніздо горлиці" в головній ролі з Риммою Зюбіною, отримав ще кілька нагород на престижних міжнародних кінофестивалях— «Приз журі» Мумбаї (Індія),«Приз екуменічного журі» в Мангейм-Гайдельберг (Німеччина),"Золотий Дюк" "Найкращий фільм національної програми" ОМКФ (Одеса, Україна)
За версією журналу «Фокус» 2017 року, увійшла до 100 найвпливовіших жінок України. Першу театральну нагороду отримала в 21 рік. Лауреатка багатьох театральних премій, зокрема двічі лауреатка найпрестижнішої театральної премії України «Київська пектораль» (1993 за роль Соні в виставі «Дядя Ваня» А.Чехов, 2007 за роль Тані в виставі «Четверта сестра» Я.Гловацького).Міжнародне визнання отримав фільм "Гніздо Горлиці", де Зюбіна зіграла головну роль. Сам фільм отримав нагороди в Індії, Німеччині, Польщі, Болгарії, Україні.Шість "Золотих Дзиґ" отримав фільм "Гніздо Горлиці" на першій церемонії вручення премій Української Кіноакадемії. А Римма Зюбіна відзначена нагородою «Золота Дзиґа» "За найкраще виконання головної жіночої ролі" Дарини в фільмі «Гніздо Горлиці» Увійшла до 100 жінок відзначених Всеукраїнським рейтинговим журналом "Гордість та краса України" 2019.
Зіграла більш ніж 50 ролей в театрі та 100 ролей в кіно та телефільмах.
Римма Зюбіна - Президент фестивалю дитячого кіно «ФільмФестБук» в дитячому центрі «Буковель-Артек» 2016-2017 роках. Ведуча і автор програми "Дорога додому" про дітей сиріт на UA.TV 2018 року. Ведуча програми "По обіді шоу" на UA:Перший 2018 - 2019 Ведуча програми "Новий День" на телеканалі "Прямий"
Життєпис
Римма Зюбіна народилася в Ужгороді на Закарпатті, хоча мати була родом з Чернігівщини, батько — із Сум,а сестра Лариса народилась в Чернівцях. З трьох до семи років прожила в Угорщині через те, що батько був військовим. Саме в Угорщині, побачивши виставу "Попелюшка", де головну роль виконувала її сестра, народилась дитяча мрія стати актрисою. Хоча сестра не пов'язала своє життя з творчою професією,бо закінчила хімічний факультет УжНУ і є кандидатом технічних наук, але саме її "Попелюшка" мала величезний вплив на вибір професії молодшої сестри.
До втілення своєї мрії Римма Зюбіна йшла наполегливо. З дитинства займалася балетом, навчалася у музичній школі, а також в дитячому театрі «Ровесник", театрі-студії при Закарпатському облмуздрамтеатрі, де з 17 років грала в виставах цього театру в масових сценах.
З дитинства брала участь в радіо та телепередачах,конкурсах читців, вела концерти.
З відзнакою («червоним дипломом») закінчила ужгородське культурно-освітнє училище.
По закінченню училища була запрошена на посаду актриси до три професійних театрів, але вступає на режисерський курс в Майстeрню Дмитра Чайковського Київського державного інституту культури (нині Київський національний університет культури і мистецтв). Провчившись рік,приймає пропозиціювід Закарпатського облмуздрамтеатру і повертається в Ужгород.
У 19 років почала працювати актрисою в Закарпатському обласному музично-драматичному театрі, перейшовши на заочну форму навчання у київському виші. Через рік переїздить до Києва, де в період з 1991 по 1994 служить в різних театрах - професійномуТеатрі-Студії Камерної п'єси, Театрі Юного Глядача, Театрі Драми і Комедії на Лівому березі Дніпра, Театрі "Золоті Ворота", Театрі "Сузір'я". 1992 року відбувся кінодебют актриси в головній ролі в фільмі "Про шалене кохання, снайпера та космонавта" реж. Д.Томашпольський. 1992 початок роботи на телеканалі "УТ-1" ведучою програми дитячої редакції "Еники-Беники",1994 популярна сімейна програма "Лего-Експрес".
У 1994 році закінчила режисерське відділення Київського державного інституту культури З 1994 співпрацює з театром "Браво".
1997 Увійшла до складу трупи в Київського академічного Молодого театру.
Вистави за участю актриси брали участь у престижних театральних форумах серед яких:Единбурзький міжнародний театральний фестиваль (Велика Британія),Каїрський міжнародний театральний фестиваль (Єгипет),Міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев» (Україна, Львів), Eльблонгська тeатральна вeсна (Ельблонг, Польща).
У 2014 році оголосила, що у рамках конкурсу «Коронація слова» буде призначено спеціальний приз від Римми Зюбіної за твір про відому американську співачку українського походження Квітку Цісик. Пропозиція досі дійсна.
У серпні 2016 році організувала проведення фестивалю дитячого кіно «ФільмФестБук» у дитячому таборі «Артек-Буковель».
Особисте життя
Багато років перебуває у шлюбі з театральним режисером Станіславом Мойсеєвим, який очолював Київський Молодий театр з 1986 по 2012 роки, а з 2012 по 2017 роки обіймав посаду художнього керівника Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. Разом вони працювали спочатку в Закарпатському обласному музично-драматичному театрі, Київському театрі «Браво», потім — у Київському академічному Молодому театрі.
28 вересня 1998 року в пари народився син Даниїл. Син з двох років знімається у кіно, зокрема, зіграв головну роль у фільмі Романа Синчука «Гайдамака».
Кінокар'єра
Дебют актриси у кіно відбувся 1992 року у фільмі Дмитра Томашпольського «Про шалене кохання, снайпера і космонавта», а потім була восьмирічна перерва, бо «українське кіно не знімали взагалі».
За більш ніж 20 років роботи в кінематографі актриса знялася у близько 90 телефільмах та у 7 повнометражних кінофільмах. Своїми улюбленими режисерами Римма Зюбіна називає Тараса Ткаченка, Анатолія Матешко, Дмитра Томашпольського, Оксану Байрак, Марину Мігунову, Марка Горобця.
З останніх досягнень — головна роль у фільмі «Гніздо горлиці», який отримав нагороду «Золотий Дюк» у номінації «Найкращий український повнометражний фільм» на Одеському міжнародному фестивалі 2016 року. , переміг в 6 номінаціях першої Національної кінопремії «Золота Дзига» 2017, в тому числі перемога Римми Зюбіна в номінації «Найкраща акторка року», фільм отримав «Приз Журі» на Міжнародному Кінофестивалі в Мумбаї (Індія) Роботу актриси як видатну особливо відзначило журі 65-го Міжнародного кінофестивалю Мангейм-Гайдельберг (Німеччина). І сам фільм отримав відзнаку незалежного екуменічного журі, яке складається з представників різних конфесій. Знялась в словацько-українському фільмі «Межа». Фільм був представлений в міжнародній програмі кінофестивалю в Карлових Варах. Режисер фільму Петер Беб'як відзначений нагородою за найкращу режисуру. .
Фільмографія
- 1992 — «Про шалене кохання, снайпера і космонавта», реж. Д. Томашпольський — Героїня (головна роль)
- 1993 — «Три ідеальні подружжя», реж. Г. Чесноков — Клара
- 1995 — «Острів любові» (серія «Двобій»), реж. О. Бійма — Гапка
- 2000 — «Життя як цирк» («Пригоди покинутого чоловіка»), реж. Є. Шишкін — Анна Іванівна (головна роль)
- 2001 — «Лeді Бомж» «Пані удача», рeж. М. Мігунова — Іраіда Горохова
- 2001 — «Леді Бос» (серіал), реж. І. Фрідберг — Іраїда Горохова
- 2003 — «Жіноча інтуїція», реж. О. Байрак — Ліля
- 2003— «Дух землі», реж. В. Янощук — Оксана Харченко (епізодична роль)
- 2003 — «Житлово-експлуатаційна комедія» (серіал), реж. В. Дощук — Віра, двірничка (головна роль)
- 2003 — «Леді Мер» (серіал), реж. А. Праченко — Іраїда Горохова
- 2004 — «Вбий мене! Ну, будь ласка», реж. О. Байрак — Тамада (епізодична роль)
- 2004 — «Весела компанія», реж. В. Тихий — стара комсомолка
- 2004 — «За два кілометри від Нового року», реж. О. Байрак — Ніна
- 2004 — «Плакальник, або Новорічний детектив», реж. В. Осьмінін, В. Опальов — актриса Кирюшкіна
- 2004 — «Тобі, справжньому», реж. О. Байрак — директорка дитбудинку
- 2004 — «Далеко від Сансет-Бульвару» — актриса на кінопробах, реж. І. Мінаєв
- 2005 — «Другий фронт», реж. Д. Фікс — розвідниця (епізодична роль)
- 2005 — «Жіноча інтуїція-2», реж. О. Байрак — Лілія (головна роль)
- 2005 — «Присяжний повірений» (серіал), реж. О. Горновський, О. Пронкін — Глафіра
- 2005 — «Летюча миша», реж. О. Байрак — Матильда
- 2005 — «Повернення Мухтара-2» (серіал), реж. В. Златоустовський, В. Онищенко — Ясновская — ясновидиця
- 2006 — «Аврора», реж. О. Байрак — Анастасія Савченко
- 2006 — «Міський романс», реж. В. Дьяченко, М. Железняк — Юлія Михайлівна Броннікова
- 2006 — «Янгол з Орлі», реж. О. Масленніков — Фанні Дюбуа
- 2007 — «Скарб», реж. О. Копейкін — Даша (головна роль)
- 2007 — «Смерть шпигунам!» (серіал), реж. С. Лялін — Валентина
- 2008 — «Абонент тимчасово недоступний», реж. М. Горобець — Світлана Зуєва
- 2008 — «Осінній вальс», реж. О. Філіпенко — Оля
- 2008 — «Доярка з Хацапетівки 2: Виклик долі» (серіал), реж. П. Снісаренко — Роза
- 2008 — «Операція Че Гевара», реж. А. Сеїтаблаєв — вихователька дитячого садка
- 2008 — «Хочу дитину», реж. О. Байрак — Тамара
- 2009 — «Будинок для двох», реж. С.Альошечкін — Ніна Семенова
- 2009 — «Вагома підстава для вбивства», реж. М. Горобець — Ірина Петровна
- 2009 — «Тато», реж. В. Нестеренко
- 2010 — «Акула» (серіал), реж. А. Матешко — Лена
- 2011 — «Доярка з Хацапетівки 3» (серіал), реж. П. Снісаренко — Роза
- 2011 — «Мінливості кохання» (рос. «Превратности любви»), реж. Д. Томашпольський — Марина
- 2011 — «Заєць, смажений по-берлінськи» (серіал), реж. С. Крутін — Клавдія
- 2012 — «Лист очікування», реж. А. Черних — Раїса
- 2012 — «Брат за брата-2» (серіал), реж. О. Туранський, О. Філіпенко — дружина Суворова
- 2014 — «Пізнє каяття» (серіал), реж. О. Байрак — Лідія Прокаєва
- 2014 — «Трубач», реж. А. Матешко — Тетяна Іванівна — директорка школи мистецтв (головна роль)
- 2014 — «Пограбування по-жіночому», реж. А. Кещян — Тома (головна роль)
- 2015 — «Щоб побачити веселку, треба перечекати дощ» (міні-серіал), реж. О. Байрак — Тетяна
- 2015 — «Поділися щастям своїм», реж. О. Байрак — Єкатерина Шатрова
- 2016 — «Вирок ідеальної пари» (серіал), реж. Р. Бровко
- 2016 — «Відлуння», реж. О. Шкрабак — Дружина полковника
- 2016 — «Гніздо горлиці», рeж. Т. Ткачeнко Україна-Італія — Дарина (головна роль)
- 2017 — «Межа», реж. Петер Беб'як Словаччина, Чехія, Україна— Ганна Дацей
- 2017 — «DZIDZIO Контрабас», реж. Олег Борщевський Україна— продавчиня
- 2018 — «Копи на роботі» Україна
- 2019 — «Таємниці» — Софія
- 2019 — «Давай танцюй» Україна
Тетральні ролі[11]
- «Хочу зніматися в кіно» Ніл Саймон, реж. С. Мойсеєв — Ліббі Таккер
- «Федра» Ж. Расін, реж. С. Мойсеєв — Арісія
- «Чарівні черевички» Геннадій Мамлін, реж. О.Балабан — Бетсі
- «Полювання на носорога» Микола Гумільов, реж. О. Балабан — Елу
- «За кулісами холодно» Мішель Де Гельдерод, реж. О. Балабан — Регіна-актриса
- «Ні з тобою, ні без тебе» Маргарит Дюрас, реж. С. Мойсеєв — Дівчина
- «Панночка» Ніна Садур по повести Миколи Гоголя «Вій», реж. С. Федотов — Панночка
- «Русалонька» Людмила Разумовская по Г. Х. Андерсену, реж. Є. Курман — Русалонька
- «Брехня» Володимир Винниченко, реж. О.Балабан — Наталя Павлівна
- «Убивець» («Злочин і кара») Федір Достоевский, реж. В.Пацунов — Соня Мармеладова
- «Кроткая» Федір Достоєвский, реж. Ю.Галатюк — Ліза
- «Привиди» Генріх Ібсен, реж. С.Мойсеєв — Регіна
- «Евридика» Жан Ануй, реж. В.Пацунов — Евридика
- «Коло» Сомерсет Моем, реж. С.Мойсеєв — Елізабет.
- «Трохи кохання в цьому шаленому світі» Франсуаза Саган, реж. В.Петров — Прісцила Честерфілд.
- «Маринований аристократ», Ірена Коваль, реж. С. Мойсеєв — дружина
- «В моїм завершенні — початок мій…», за п'єсою «Марія Стюарт» Фрідріх Шиллер, реж. С. Мойсеєв — Марія Стюарт
- «Янгольська комедія», Лев Хохлов (за мотивами п'єси А. Ручелло «Фердінандо»), реж. Л. Сомов — донна Джезуальдо
- «Трагедія Гамлета, принца Данського», Вільям Шекспір, реж. С. Мойсеєв — Офелія
- «Жінки та війна», Джават Ель Есседі, реж. Д. Ель Есседі — Маріам
- «Гедда Габлер», Генріх Ібсен, реж. С. Мойсеєв — Теа Ельфстед
- «Дон Жуан», Жан-Батист Мольєр, реж. С. Мойсеєв — дівчина, фантом
- «Снігова королева» Г. Х. Андерсен, реж. В. Судьїн — Герда
- «Право на любов», Олександр Островський, реж. Ю. Маслак — Людмила
- «Любовні листи до Сталіна», Хуан Майорга, реж. С. Мойсеєв — дружина Михаїла Булгакова
- «Торчалов», Микита Воронов, реж. В. Легін — Римма
- «Поки мама не прийшла», Ремі Де Вос, реж. Крістоф Фьотріє — Анна
- «Second love», Олена Ісаєва, реж О. Щурська — Надя
- «Це все вона», Андрій Іванов, реж. В. Бєлозоренко — Мати
- «Четверта сестра», Януш Гловацький, реж. С. Мойсеєв — Таня
- «Дядя Ваня», Антон Чехов, реж. С. Мойсеєв — Соня
- Проект «Схід-Захід»
- «Різня» Ясміна Реза, реж. В. Бєлозоренко — Веронік
Громадянська позиція
Акторка займається волонтерством, є амбасадором київської благодійної організації «Фонд допомоги онкохворим дітям „Краб“ Отримала нагороду за допомогу онкохворим дітям „Древо життя“.
Грає на волонтерських засадах виставу в Луганському українському музично - драматичному театрі, який з окупованої території переїхав в Сєвєродонецьк.
Після анексії Росією Криму принципово відмовляється брати участь у російських проектах.
Також є принциповою позицією актриси відмова від отримання державного звання "Заслужена артистка України"
Є активним учасником та ініціатором акцій на підтримку звільнення незаконно засудженого українського кінорежисера Олега Сенцова, та інших українських політв'язнів. 31 травня 2018 записала відеозвернення на підтримку незаконно увязненного у Росії українського режисера Олега Сенцова.
Нагороди та номінації (за ролі в театрі та кіно)
Нагороди й номінації | |||||
---|---|---|---|---|---|
Рік | Премія | Номінація | Робота | Результат | Примітка |
1992 | Міжнародний фестиваль тевтрів для дітей та юнацтва | За найкраще виконання жіночої ролі | «Чарівні черевички» | Нагорода | театральна нагорода |
1994 | Фестиваль київських професійних театрів-студій | За найкраще виконання жіночої ролі | «За кулісами холодно» | Нагорода | театральна нагорода |
2003 | Київська пектораль | Найкраще виконання жіночої ролі | «Дядя Ваня» | Нагорода | театральна нагорода |
2008 | Київська пектораль | Найкраще виконання жіночої ролі | «Четверта сестра» | Нагорода | театральна нагорода |
2008 | Міжнародний фестиваль «Театр. Чехов. Ялта» | Найкраща жіноча роль у чехівській виставі | «Дядя Ваня» | Нагорода | театральна нагорода |
2016 | Кінофестиваль «КіТи» м. Маріуполь | Найкраща жіноча роль | «Відлуння» | Нагорода | кінематографічна нагорода |
2016 | Міжнародний кінофестиваль Мангейм-Гайдельберг | Special Achievement Award | «Гніздо горлиці» | Нагорода | кінематографічна нагорода |
2017 | Державна премія імені Лесі Українки | Фільми для дітей | «Трубач» | Нагорода | кінематографічна нагорода |
2017 | Золота дзиґа | Найкраща акторка | «Гніздо горлиці» | Нагорода | кінематографічна нагорода |
2018 | Золота дзиґа | Найкраща акторка другого плану | «Межа» | Номінація | кінематографічна нагорода |
Цікаві факти
Мріє зіграти Квітку Цисік, відому американську співачку українського походження.
Примітки
- ↑ Фестиваль дитячого кіно "Фільмфестбук".
- ↑ Римма Зюбіна відзначить «Найкращий твір про Квітку Цісик»!.
- ↑ У дитячому таборі "Артек-Буковель" триває І фестиваль фільмів для дітей "Фільмфестбук".
- ↑ Мойсеєв Станіслав. Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка.
- ↑ Римма ЗЮБІНА: «Режисер запросив мене випити чаю, і ми чаюємо вже 20 років». Архів оригіналу за 23 січень 2017.
- ↑ Римма Зюбина о семье, театре, кино и вечной молодости (російською).
- ↑ Призери Одеського міжнародного кінофестивалю 2016 року. Архів оригіналу за 26 липень 2016.
- ↑ The winner of the 65th International Filmfestival Mannheim-Heidelberg (англійською). Архів оригіналу за 5 березень 2017.
- ↑ Фільм «Гніздо горлиці» отримав Приз екуменічного журі Міжнародного кінофестивалю Мангейм-Гайдельберг.
- ↑ Підписано договір на виробництво фільму «Межа» – переможця конкурсу Works-in-progress в рамках Industry @ Tallinn & Baltic Event 2016.
- ↑ Зюбіна Римма
- ↑ Римма Зюбина: после удачных спектаклей я просто летаю...
- ↑ "Римма Зюбіна про театр, українське кіно і відмову зніматися у російських фільмах".
- ↑ Відомі українці долучаються до акції на підтримку Сенцова // ТСН, 31.05.2018
Посилання
- Особиста сторінка на ФБ
- Римма Зюбіна у програмі «Остання Барикада» 21.02.2017
- Ментор проекту «Я зможу»
- Римма Зюбіна в програмі «16+» на Skrypin.ua
Премія «Золота дзиґа» найкращій акторці у головній ролі | |
---|---|
Премія «Золота дзиґа» найкращій акторці у головній ролі | |
2016-2020 |
|
У шаблоні вказано рік, у якому вийшов фільм, а не в якому відбувалася церемонія нагородження | |
2016-2020 |
|
У шаблоні вказано рік, у якому вийшов фільм, а не в якому відбувалася церемонія нагородження |
Премія «Київська пектораль» за найкраще виконання жіночої ролі | |
---|---|
Премія «Київська пектораль» за найкраще виконання жіночої ролі | |
1990—і | Ада Роговцева (1991-1992) · Тамара Плашенко (1993) · Валерія Заклунна (1994) · Тамара Плашенко(1995) · Галина Стефанова (1996) · Анна Розстальна/Ада Роговцева (1997) · Валерій Легін (1998) · Наталя Сумська (1999) · |
2000–і | Поліна Лозова (2000) · Неоніла Білецька (2001) · Лідія Яремчук (2002) · Олеся Власова (2003) · Вікторія Спесивцева (2004) · Галина Ткач (2005) · Леся Самаєва (2006) · Римма Зюбіна (2007) · Надія Кондратовська (2008) · Софія Пісьман (2009) · |
2010–і | Наталя Сумська (2010) · Вікторія Булітко (2011) · Лариса Паріс (2012) · Надія Кондратовська (2013) · Ада Роговцева (2014) · Ірма Вітовська (2015) · Христина Микитин (2016) · Анжеліка Савченко (2017) · Олена Хохлаткіна (2018) |
1990—і | Ада Роговцева (1991-1992) · Тамара Плашенко (1993) · Валерія Заклунна (1994) · Тамара Плашенко(1995) · Галина Стефанова (1996) · Анна Розстальна/Ада Роговцева (1997) · Валерій Легін (1998) · Наталя Сумська (1999) · |
2000–і | Поліна Лозова (2000) · Неоніла Білецька (2001) · Лідія Яремчук (2002) · Олеся Власова (2003) · Вікторія Спесивцева (2004) · Галина Ткач (2005) · Леся Самаєва (2006) · Римма Зюбіна (2007) · Надія Кондратовська (2008) · Софія Пісьман (2009) · |
2010–і | Наталя Сумська (2010) · Вікторія Булітко (2011) · Лариса Паріс (2012) · Надія Кондратовська (2013) · Ада Роговцева (2014) · Ірма Вітовська (2015) · Христина Микитин (2016) · Анжеліка Савченко (2017) · Олена Хохлаткіна (2018) |