peoplepill id: ruslan-usachev
RU
Russia
1 views today
5 views this week
Ruslan Usachev
Youtube Vlogger

Ruslan Usachev

The basics

Quick Facts

Intro
Youtube Vlogger
Places
Work field
Gender
Male
Place of birth
Saint Petersburg, Russian Empire, Tsardom of Russia
Age
35 years
The details (from wikipedia)

Biography

Rusłan w 2018 roku

Rusłan Usaczew (prawdziwe imię – Rusłan Eduardowicz Wichlancew (ros. Руслáн Эдуáрдович Вихля́нцев); ur. 20 maja 1989, Leningrad, RSFSR, ZSRR) – rosyjski wideobloger, prezenter, podróżnik, artysta i organizator festiwali. Jest prowadzącym i scenarzystą programu podróżniczego „Pora Walit'!(inne języki)”, a także założycielem i organizatorem ogólnorosyjskiego festiwalu wideoblogerów „Widfiest(inne języki)”. Członek projektu „KlikKłak” (ros. КликКлак) na platformie YouTube, a także były członek portalu medialnego „"Спасибо", Ева!(inne języki)”.

Biografia

Rusłan Wichlijancew urodził się 20 maja 1989 roku w Leningradzie (obecnie Petersburg). W 1992 roku wraz z rodzicami przeniósł się do Norylska (Kraj Krasnojarski). Po ukończeniu Gimnazjum nr 7 Rusłan wrócił do Petersburga i wstąpił do SPbGIK na kierunek Kreowanie Mediów. Po przepracowaniu 3 miesięcy w swojej profesji zdał sobie sprawę, że nie jest nią zainteresowany.

W czerwcu 2021 Rusłan opublikował na swoim kanale YouTube film zatytułowany „Czas wydostać się z Rosji” (Пора валить из России), w którym ogłosił swoje plany na wyprowadzkę z Rosji. Na antenie kanału Dożd Rusłan powiedział, że w pierwszej kolejności ma zamiar odwiedzić kraje takie, jak Chorwacja, Serbia i Czarnogóra.

Twórczość

Od 2010 roku Rusłan prowadzi aktywną działalność na portalach YouTube, Twitter i Instagram.

W marcu 2010 utworzył swój własny kanał w serwisie YouTube o nazwie „Rusłan Usaczew” (Руслан Усачев).

Szkodliwe kino (Вредное кино)

W latach 2010–2016 na kanale YouTube Rusłana publikowana była sekcja „Szkodliwe kino”. Polegała ona na analizie rosyjskich filmów wątpliwej lub średniej jakości w formie satyry.

UsachevToday

W 2011 roku ukazał się pierwszy film z serii „UsachevToday”, która funkcjonuje nadal do 2021 roku. W tej serii filmów prowadzący w humorystyczny sposób przedstawia i omawia ostatnie wydarzenia i nowości z Rosji i świata.

„Dziękuję”, Ewo!

Na kanale YouTube „Dziękuję”, Ewo!” Rusłan prowadził serię o nazwie „#twitota”, składającą się z 31 odcinków. W tej serii Rusłan w żartobliwej formie przeglądał konta różnych użytkowników na Twitterze.

Pora walitʹ! (Пора валить!)

Od 2012 do 2019 roku na kanale YouTube Rusłana emitowany był program podróżniczy „Pora walit’!”. Blogerzy Rusłan Usaczew i Michaił Kszysztowskij, a także operator Kir Agaszkow, podróżowali po całym świecie i pokazywali różne miasta w formie zabawnego skeczu. Łącznie ukazały się 4 sezony programu. Prowadzący program poruszali aspekty gastronomii, zabytków, transportu i innych elementów życia w danym mieście.

Obraza uczuć religijnych

W 2014 r. Rusłan wydał 4 części swojego autorskiego filmu „Obraza uczuć religijnych”, w którym mówił o problemie klerykalizacji we współczesnej Rosji. Rusłan spodziewał się, że, zgodnie z Ustawą o obrazie uczuć religijnych, zostanie za to ukarany karą grzywny i dlatego od razu rozpoczął zbiórkę pieniędzy. Kara grzywny nie została jednak na niego nałożona, więc Rusłan zainwestował datki w rozwój swojego kanału YouTube.

Kariera i działalność społeczna

W 2014 roku Rusłan i Danił Popieriecznyj byli współprowadzącymi na trasie stand-up „Bez przekleństw” (Без мата).

Od 2015 do 2018 roku Rusłan Usaczow był prowadzącym festiwalu Widfest.

Od 2016 roku Rusłan uczestniczy w projekcie „KlikKłak” i nadal, od czasu do czasu, pojawia się w filmach na kanale projektu. Był również showrunnerem „KlikKłak Show” (КликКлак Шоу).

W 2017 roku Rusłan Usaczow, wraz ze swoim przyjacielem i współprowadzącym programu podróżniczego „Pora walit’!” Michaiłem Kszisztowskim, był obecny w show „Wieczorny Urgant” (Вечерний Ургант).

We wrześniu 2019 r. Rusłan wziął udział w odczytach literackich „Usiądź do tekstu” (Сядь за текст) zorganizowanych przez rapera Oksimirona – Rusłan przeczytał wers z książki „Niewolnictwo naszych czasów” (Рабство нашего времени) Lwa Tołstoja. W tym samym roku przekazał milion rubli na rzecz organizacji charytatywnej Nochleżka.

Rusłan brał również udział w kręceniu teledysków do piosenek zespołu Little Big: „Hypnodancer”, „Skibidi: Romantic Edition”, „Life In Da Trash”.

Ciekawostki

W 2011 roku Rusłan został zaproszony na konferencję z byłym prezydentem Federacji Rosyjskiej – Dmitrijem Miedwiediewem. Na tej konferencji Rusłan poprosił Dmitrija o zaobserwowanie jego konta na Twitterze, na co Dmitrij się zgodził i spełnił swoją obietnicę.

W sierpniu 2019 r. Rusłan opublikował na swoim kanale YouTube film o tym, jak zamówił projekt logo do jego programu podróżniczego „Pora walit’!” w pracowni Artema Lebiediewa za 100 000 rubli. Efekt pracy studia spotkał się z dużą krytyką Rusłana i jego widzów, co nie pozostało obojętne dla założyciela studia, Artemy’ego Lebiediewa. W październiku tego samego roku, po złych doświadczeniach z pierwszym projektem logo, Rusłan zamówił drugą wersję logo za 100 000 rubli i opublikował relację z tego wydarzenia na swoim kanale YouTube. Tym razem Rusłan zostawił pozytywną recenzję nowego logo.

Krytyka

Kilkuczęściowy film Rusłana „Obraza uczuć religijnych” przez część widzów został skrytykowany za to, że tytuł filmu nie odpowiadał jego treści. Sam film miał opowiadać o religii, ale w rzeczywistości omawiano w nim tylko RKP. Inni zwracali uwagę na to, że film Rusłana zawiera niedopowiedzenia, problemy z odnośnikami do źródeł i rzetelnością przedstawianych informacji.

Nagrody i wyróżnienia

  • Nominacja do GQ Men of the Year 2021 w kategorii Screen Face.
  • Nominowany do National Geographic Traveler Awards 2019.
  • Za 100 000 i 1 000 000 subskrybentów na swoim kanale YouTube „Rusłan Usaczew” otrzymał srebrny i złoty przycisk YouTube.
  • Według magazynu Sobaka.ru, w 2012 roku Rusłan Usaczow został jednym z pięćdziesięciu najsłynniejszych mieszkańców Petersburga, a także został zwycięzcą nominacji na Startup Roku.
  • Laureat Nagrody Rosyjskiej „Like-2015”.

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Ruslan Usachev is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Ruslan Usachev
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes