peoplepill id: roman-stelmashchuk
RS
Ukraine
1 views today
1 views this week
Roman Stelmashchuk
Ukrainian musicologist

Roman Stelmashchuk

The basics

Quick Facts

Intro
Ukrainian musicologist
Places
Work field
Gender
Male
Place of death
Lviv, Kingdom of Galicia and Lodomeria, Ukraine
Age
50 years
The details (from wikipedia)

Biography

Стельмащук Роман Степанович (2 липня 1965(19650702), Дрогобич — 19 листопада 2015, Львів) — український музикознавець, композитор, засновник ансамблю A cappella Leopolis та Фестивалю давньої музики у Львові.

Батько Романа Стельмащука — Степан Стельмащук, був композитором. Роман навчався у Львівській державній консерваторії імені Миколи Лисенка, яку закінчив як композитор (у кл. Мирослава Скорика, 1993 р.) та музикознавець (у кл. Даґмари Дувірак, 1992 р.), а також в аспірантурі при Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського Національної академії наук України в Києві. У 2003 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Модерністичні тенденції у творчості українських композиторів Львова 20-х — 30-х рр. ХХ ст.: естетичні та стильові ознаки в контексті епохи» (науковий керівник — Богдана Фільц).

З 1997 р. викладав у Львівській національній музичній академії на кафедрі історії музики. У 2002 р. заснував ансамбль «A cappella Leopolis». У 2003 р. засновує Фестиваль давньої музики у Львові (до того також брав участь в організації мистецьких подій у Львові, зокрема фестивалю Контрасти).

Разом з ансамблем A cappella Leopolis Роман Стельмащук здійснював виконання та запис давньої української музики, зокрема анонімних партесних концертів, церковної музики грекокатолицької церкви XVII ст. (Микола Дилецький, Фома Шеверовський, Арсеній Цибульський, анонімні композитори). Роман Стельмащук також є автором оркестровок та аранжувань ряду творів українських композиторів: опери «На русалчин Великдень» Миколи Леонтовича, вокальних творів Василя Барвінського і Станіслава Людкевича.

У музикознавчому доробку Романа Стельмащука статті, присвячені як давній українській музиці (зокрема партесним концертам), так і українському музичному модернізму (зокрема таким композиторам, як Стефанія Туркевич і Микола Колесса).

Примітки

  1. Капітула Журналу “Ї”. на головну сторінку незалежний культурологічний часопис «Ї». Архів оригіналу за 10 червня 2015.
  2. Роман Стельмащук. «Наша парафія». Архів оригіналу за 3 лютого 2016. Процитовано 23 грудня 2015.
  3. У Львові помер відомий музикознавець Роман Стельмащук. Zaxid.net. 19 листопада 2015. {{cite web}}: Пропущений або порожній |url= (довідка)
  4. Галина Терещук (25.07.2012). Ансамбль «A cappella Leopolis» оцінений у Польщі і недоціонений на батьківщині. Радіо Свобода. Архів оригіналу за 1 червня 2014. Процитовано 21 січня 2016.
  5. Каталоги — НБУВ Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
  6. Каферда історії музики. Львівська національна музична академія ім. М. В. Лисенка. Архів оригіналу за 29 грудня 2015.
  7. Люна Галас. Смак чистого звуку // Поступ. — 2003. — 30 серпня.
  8. Контрасти львівської осені. Дзеркало тижня. 20 жовтня 2000. Архів оригіналу за 29 грудня 2015. А на останній сторінці фестивальної книжечки, тексти якої упорядкували й відредагували Роман Стельмащук та Олександр Щетинський<...>

Посилання

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Roman Stelmashchuk is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Roman Stelmashchuk
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes