peoplepill id: radik-salixof
RS
Russia
1 views today
1 views this week
The basics

Quick Facts

Places
Gender
Male
Place of birth
Mamadyshsky District, Tatarstan, Russia
Age
59 years
Education
Kazan Federal University
Kazan, Tatarstan, Russia
Employers
Märcani Institute of History of Tatarstan Academy of Sciences
Tatarstan, Russia
(1997-)
Republic of Tatarstan Academy of Sciences Galimcan İbrahimov Institute of Language, Literature, and Art
Tatarstan, Russia
(1990-1997)
Awards
Medal "In Commemoration of the 1000th Anniversary of Kazan"
 
Republic of Tatarstan State Award for Science and Technology
 
Medal "For Valiant Labor"
 
почесне звання Республіки Татарстан
 
Radik Salixof
The details (from wikipedia)

Biography

Радік Саліхов ( тат. Радік Рім ули Саліхов ; рід. 10 квітня 1965, Купаєво, Мамадиський район, Татарстан) - татарський політик, історикта філолог. Лауреат Державної премії Республіки Татарстан у галузі науки та техніки (2008). Дійсний член Академії наук Республіки Татарстан (2016). Директор Інституту історії імені Ш. Марджані (2020- т. ч. ).

Біографія

Радік Саліхов 10 квітня 1965 року, народився в селі Купаєво Мамадиського району Татарської АРСР . З сім'ї вчених Світлани та Риму Саліхових , доктора філологічних наук, професора кафедри татарської літератури Казанського державного університету імені Ст. І. Леніна . Брат - Марат Саліхов .

1982 році починає навчання та вступає на філологічний факультет Казанського державного університету імені В. І. Леніна, який успішно закінчив у 1989 році .

У 1989-1990 роках був вчителем в казанській середній школі № 11 .

У 1990 році почав працювати в Інституті мови, літератури та історії Казанської філії Академії наук СРСР (надалі — Академії наук Республіки Татарстан), де 1994 року закінчив аспірантуру, а також послідовно обіймав посади молодшого, наукового та старшого наукового співробітника відділу Зводу пам'яток. У 1997 році перейшов до новоствореного Інституту історії імені Ш. Марджані АН РТ де був старшим науковим співробітником (1997—2007), завідувачем відділу нової та новітньої історії Татарстану (2007—2011), заступником директора з наукової роботи (2011—2020) .

Є членом вченої ради Інституту історії імені Ш. Марджані АН РТ, Національного музею Республіки Татарстан, Державного історико-архітектурного та художнього заповідника «Казанський кремль» , Національної ради Всесвітнього конгресу татар (з 2015 року) топоніміці (з 2015 року) .

У 1998 році отримав ступінь кандидата історичних наук, захистивши дисертацію на тему «Громадсько-реформаторська діяльність татарської буржуазії Казані у другій половині XIX – на початку ХХ ст.» .

В 2006 захистив дисертацію «Татарська буржуазія Російської імперії: взаємодія з суспільством і владою (друга половина XIX – початок ХХ ст.)» і став доктором історичних наук . Член-кореспондент (з 2011 року) , дійсний член Академії наук Республіки Татарстан (з 2016 року) , член її Президії . У науковій роботі спеціалізується в історії татарського торгово-промислового класу, буржуазії, мусульманських громад, видатних діячів татарської культури. Зробив значний внесок у вивчення духовної та матеріальної культури татарського народу, населених пунктів та нерухомих пам'яток культурної спадщини татарського народу та народів Татарстану, а також в область історичної та сучасної територіальної геральдики . Є членом спеціальних рад Казанського федерального університету та Казанського державного інституту культури і мистецтв , підготував 8 кандидатів наук . Має вчене звання доцента .

2002 стає членом новоствореної Геральдичного ради при президенті Республіки Татарстан , 2006 - стає заступником його голови . У складі авторського колективу, зокрема разом з Р. Хайрутдіновим, є розробником гербів і прапорів Агризького , Азнакаєвського , Аксубаєвського , Актанишського [21], Олексіївського [ ], Алькеєвського [ , Апостовського , Арського , Атнінського , Бавлінського , Балтасинського , Бугульмінського [ , Буїнського ], Верхньоуслонського [ , Високогірського , Єлабузького , Заїнського , Зеленодольського , Кайбицького , Камсько-Устьинського , Кукморського , Лаїшевського , Леніногорського , Мамадиського Менделєєвського [ , Мензелинського , Муслюмівського , Нижньокамського , Новошешмінського , Нурлатського , Пестречинського , Рибно-Слобідського , Сабінського , Спаського , Тетюського , Тукаєвського , Тюлячинського , Черемшанського , Чистопольського , Ютазинського районів , а також Набережних Човнів .

У травні 2020 стало відомо про плани міністерства освіти і науки Республіки Татарстан ліквідувати Інститут історії імені Ш. Марджані, приєднавши його до Інституту археології імені А. Халікова, який виділився в окрему установу ще в 2013 . Термін перебування директора Інституту Р. Хакімова на посаді мав закінчитися в листопаді того ж року , причому раніше він сам прочитав у наступники саме свого заступника Саліхова . В результаті бурхливої громадської кампанії на захист Інституту за підсумками домовленостей з апаратом президента Республіки Татарстан було оголошено, що установа буде збережена в існуючому вигляді, проте Хакімов піде на посаду наукового керівника, а виконувачем обов'язків директора до нових виборів стане Саліхов . 10 червня його було призначено на цю посаду наказом міністра Р. Бурганова , 15 жовтня обрано в ході таємного голосування , і 19 жовтня затверджено на посаді . На новому посту Саліхов пообіцяв продовжувати займатися вивченням історії татар та її популяризацією .

Нагороди

Премії
  • Державна премія Республіки Татарстан у галузі науки і техніки (8 грудня 2008 року) - за цикл робіт з обґрунтування часу виникнення міста Казані, етапів становлення та розвитку його історико-культурної спадщини .
Федеральні
  • Медаль «На згадку про 1000-річчя Казані» (2005 рік) .
На вручении медали, 2022 год
Татарстанські
  • Медаль «За доблесну працю» (2022 рік) — за великий внесок у реалізацію державної політики в галузі геральдики, багаторічну плідну працю та активну громадську діяльність . Вручено головою Державної Ради Республіки Татарстан Ф. Х. Мухаметшіним в імператорській залі Казанського університету .
  • Почесне звання « Заслуженный деятель науки Республики Татарстан  » (2016) .
  • Лист подяки президента Республіки Татарстан (2007 рік) .
  • Лист подяки голови Державної ради Республіки Татарстан (2012 рік) .
  • Знак «За досягнення у культурі» міністерства культури Республіки Татарстан (2007) .
  • Відзнака «За бездоганну службу Казані» (2020) .
Суспільні
  • Почесний знак. Б. Лакієра «Сподвижнику Геральдики» II ступеня Союзу геральдистів Росії (2005) .

Вибрана бібліографія

Основне джерело:
Диссертации
Издания
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Radik Salixof is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Radik Salixof
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes