Quantcast
Petro Mehyk: Ukrainian painter (1899 - 1992) | Biography, Facts, Information, Career, Wiki, Life
peoplepill id: petro-mehyk
PM
1 views today
3 views this week
Petro Mehyk
Ukrainian painter

Petro Mehyk

Petro Mehyk
The basics

Quick Facts

Intro Ukrainian painter
Was Painter
From Ukraine
Field Arts
Gender male
Birth 24 June 1899, Bochkivtsi, Ukraine; Khotinskij County, Russian Empire
Death 26 August 1992 (aged 93 years)
Star sign Cancer
Education
Academy of Fine Arts, Warsaw
The details (from wikipedia)

Biography

Петро Мегик (англ. Petro Mehyk, 24 червня 1899, село Бочківці, Хотинський повіт — 26 серпня 1992, Філадельфія, США)—український художник, засновник Української студії мистецтв у Філадельфії (США), організатор культурно-мистецького життя українців в Америці. Дійсний член Наукового товариства імені Шевченка та член-кореспондент Української вільної академії наук у Нью-Йорку. Як художник, мистецтвознавець, педагог, видавець — внесок його в українську та світову культуру вагомий.

Біографія

У грудні 1920 року вступив до Академії мистецтв у Варшаві, й, закінчивши 5-річні студії малярства та архітектури, отримав диплом з кваліфікацією вчителя рисунків.

1926 року вперше виставив власні картини у Львові. Згодом брав участь у всіх львівських виставках українського мистецтва (Товариство прихильників українського мистецтва, Асоціація незалежних українських митців, Національний музей у Львові, Українська спілка образотворчих митців).

1927 року зініціював створення студентами Академії мистецтв у Варшаві українського мистецького гуртка «Спокій» та став першим головою.

По закінченні війни переїхав до німецького міста Ротенбург, а згодом, 1949 року, в США. Петро Мегик був засновником і довголітнім керівником Української мистецької студії у Філадельфії, організатором Об'єднання Мистців Українців в Америці.

З 1963 року Мегик започаткував видавання періодика «Нотатки з Мистецтва», редагування й видавання його він довів до 1990 року.

Примітки

  1. «Визначні особистості села Бочківці»
  2. Герегова С. В. Мегик Петро [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 6: Ла-Мі / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. — Київ : В-во «Наукова думка», 2009. — 790 с.: іл.

Посилання

  Нормативний контроль
  Нормативний контроль


The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Petro Mehyk

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes