peoplepill id: petro-chasto
PC
Ukraine
1 views today
1 views this week
Petro Chasto
Ukrainian writer

Petro Chasto

The basics

Quick Facts

Intro
Ukrainian writer
Places
Work field
Gender
Male
Age
85 years
The details (from wikipedia)

Biography

Петро Часто (нар. 24 червня 1939, село Довгобичів Грубешівського повіту) — український журналіст і письменник, редактор газети «Свобода».

Біографія

Петро Іванович Часто народився 24 червня 1939 року на Холмській Русі, в селі Долгобичі Грубешівського повіту, де родину Частів після Другої світової війни, як і всіх лемків-українців Польщі, спіткала лиха доля — тодішні власті, згідно зі схваленою Сталіним операцією «Вісла» (боротьба з Українською Повстанською Армією), однією-однісінькою акцією ліквідували найзахіднішу групу українців, що споконвіку жила на цих землях, поголовно виселивши її зі століттями насиджених місць — одних невеличкими групками на північ Польщі, інших в Україну. Одним з ешелонів родину Частів вивезли на Волинь. Тут він здобув середню освіту. Якийсь час працював шахтарем, пройшов строкову армійську службу й подався в журналістику. Закінчив факультет журналістики Львівського держуніверситету. Працював у районних газетах на Львівщині. З другої половини 60-х років його вдумливу, емоційно наснажену публіцистику не тільки на шпальтах обласної, але й республіканської преси добре пам'ятають на Закарпатті, коли працював у «Закарпатській правді» спершу кореспондентом, відтак завідувачем відділу культури — аж поки знов з'явилися копачі компромату, які відкопали його догану. Довелося перейти на іншу роботу — літпрацівником обласного музично-драматичного театру в Ужгороді. Доклав неймовірних зусиль, аби знову повернутися до улюбленого фаху. З 1975 по 1990 рік був редактором, потім завідувачем редакцією у книжковому видавництві «Карпати». У 1989—1990 рр. ще за Радянського Союзу редагував також першу на Закарпатті газету нового, відродженського типу, модель якої сам й розробив — «XXI вік».

У серпні 1990 року виїхав у США задля порятунку немічної наймолодшої доньки. Нині його добре знає україномовний читач у США як публіциста й працівника найтривалішої за часом видання щоденної української газети «Свобода», яка видається у США. Їй у вересні 2013 р. сповнилося 120 років. Нині це україномовний щотижневик Українського Народного Союзу США «Свобода», одним із двох редакторів україномовного випуску якого він є. Редагував у США також два українські журнали. Упродовж останнього десятиліття упорядковує також щорічники-альманахи Українського Народного Союзу США.

Доробок

Публіцистичний доробок П. Часта на газетних шпальтах, як і його відданість газетярству, подиву гідні. Праця в газеті стала сенсом його життя, внутрішньою сутністю єства, сферою, якій віддав найбільше сил. Чи не із самих початків журналістської праці крізь роки і десятиліття проніс вірність аналітичній публіцистиці емоційного типу. Журналістські набутки Петра Часта засвідчують плідну майстерність в усіх публіцистичних жанрах. Лише інтерв'ю з відомими людьми Америки, України та інших обширів світу, опубліковані ним в україномовній пресі США, важко навіть перерахувати. Епіцентром тут Україна, її історія і сьогодення. Частка тих, з ким розмовляв, — це Київський Патріарх Філарет‚ кардинал Любомир Гузар‚ єпископ Василь Лостен‚ ректор УКУ Борис Ґудзяк‚ Мирослав Маринович‚ Валентин Мороз‚ Дмитро Павличко‚ дириґент нью-йоркської «Думки» Василь Гречинський‚ Анатолій Солов'яненко‚ колишній президент Світового конґресу українців Аскольд Лозинський‚ кінорежисер Олесь Янчук‚ член Мальтійського ордену Роман Барановський і голова Комісії здоров'я Нац. ради жінок України Людмила Порохняк-Гановська. Новелістика Петра Часта-прозаїка представлена у двох його книгах– «Високе село» та «Самотності просто нема». Окремі авторські книжкові видання: * Високе село: оповідання. — Ужгород : Карпати, 1978.

  • Самотності просто нема: оповідання. — Ужгород : Карпати, 1985.
  • Між…. — Ужгород : Патент, 1998.
  • Звідки ж ти‚ Росіє‚ і куди. — Ужгород : Патент, 1998.
  • На полі Куру. — Ужгород : Патент, 2006.
  • Жовте листя по синій воді. — Ужгород : Патент, 2009.
  • Пам'ятай. — Ужгород : Патент, 2009.
  • З нашого поля. — Ужгород : Патент, 2009.
  • Володимир Соловйов про Вселенську Церкву. — 2000.
  • Вільне слово американської України. — Ужгород : Патент, 2012.**
  • Вулиця Рилєєва: повісті. — Ужгород : TIMPANI, 2017.
  • Сльоза з Божих очей (читацькі рефлексії). — Ужгород : TIMPANI, 2017.

Література

Посилання

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Petro Chasto is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Petro Chasto
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes