peoplepill id: oxana-zhnykrup
OZ
Ukraine
1 views today
1 views this week
Oxana Zhnykrup
Ukrainian sculptor

Oxana Zhnykrup

The basics

Quick Facts

Intro
Ukrainian sculptor
A.K.A.
Жникруп Оксана Жникруп Оксана Оксана Леонтьевна
Places
Work field
Gender
Female
Place of birth
Chita
Place of death
Kiev
Age
61 years
The details (from wikipedia)

Biography

Жникруп Оксана Леонтіївна (31 січня 1931, Чита — 13 січня 1993, Київ) — український скульптор-фарфорист, член Спілки художників України.

Біографія

Народилася 31 січня 1931 року в м. Чита. Закінчила скульптурне відділення Одеського художнього училища ім. М. Грекова (1948—1952). По закінченні училища отримала розподіл на Баранівський фарфоровий завод (працювала там з 1952 по 1954 рік). З 1955 по 1987 р. працювала скульптором на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі (КЭКХЗ), там створила ряд посудних форм, розписів і малюнків деколей. Автор ліричних за образом жіночих скульптур, присвячених темам сучасного життя і літературним персонажам: «Любить-не-любить», «Майська ніч»; «Регулювальниця»; «Чаювання»; «Ординарець»; «Балерини. Перед виступом»; «Пастушка і сажотрус»; «В антракті»; «Рушничок», «Балерина Лєночка на пуфику».

З 1955 по 1993 р. проживала у Києві.

Твори брали участь у Республіканських виставках декоративного мистецтва, в міжнародних виставках-ярмарках у Лейпцигу, Чикаго, Загребі, Салоніках, в Туреччині, Канаді.

Скульптури зберігаються в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва [1].

Родина

Чоловік — Щербина Владислав Іванович (1926—2017), український скульптор-фарфорист;

Донька — Леонтіна Владиславівна Лозова, український скульптор-фарфорист.

«Балерина Лєночка на пуфику»

У травні 2017 р. біля Рокфеллер Центру в Нью-Йорку була виставлена надувна скульптура Джеффа Кунса — «Балерина, що сидить». Дуже швидко виявилося, що це копія порцелянової роботи 1974-го року українського скульптора Оксани Жникруп. Назва роботи в Оксани Жникруп — «Балерина Лєночка на пуфику». На «запозиченні» цього твору Джефф Кунс вже заробив чималу суму (в 2015 році дерев'яна версія «Балерини» була продана на торгах Phillips в Лондоні за 93 тис. 750 фунтів стерлінгів. Ще одна дерев'яна копія пішла з молотка на Sotheby's за 52 500 тис. фунтів [1].) Це далеко не перший випадок плагіату американського художника.

Література

  • Щербак В. Сучасний український фарфор.// Українське мистецтвознавство. Республіканський міжвідомчий збірник. — К.: Наукова думка, 1968. — вип.2. — С. 135—146.
  • Школьна О. В. Київський художній фарфор ХХ століття. — К.: День печати, 2011.

Публікації

  • Пластика малих форм. Фарфор. Комплект листівок. (авт.-упоряд. Ст. Щербак). Київ, видавництво «Мистецтво», 1976 р.
  • Майстри української фарфорової пластики. О. Жникруп. Набір листівок. Вид-во: «Інтертехнологія». Київ, 2008 р.

Примітки

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Oxana Zhnykrup is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Oxana Zhnykrup
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes