peoplepill id: nikolay-vladimirovitsj-stroetinskiy
NVS
Russia
1 views today
1 views this week
Nikolay Vladimirovitsj Stroetinskiy
Soviet journalist (1920-2003)

Nikolay Vladimirovitsj Stroetinskiy

The basics

Quick Facts

Intro
Soviet journalist (1920-2003)
Places
Work field
Gender
Male
Place of birth
Hoscha Raion, Ukraine
Place of death
Ukraine, Ukraine
Age
83 years
The details (from wikipedia)

Biography

Микола Володимирович Струтинський (1 квітня 1920, Тучин, Рівненська область — 11 липня 2003) — письменник, більшовицький журналіст, відомий радянський розвідник. Лауреат літературної премії імені М. Кузнецова.

Біографія

Народився в місті Тучин, Рівненської області. Очолював диверсійну групу сталіністів, яка була сформована сім'єю Струтинських, братами Ростиславом, Георгієм та їхнім батьком Володимиром, на початку війни у 1941 р.

До війни Микола Струтинский був наймитом. Мати Миколи Струтинського, Марфа Іллівна, благословила в партизани шістьох синів, сама билася з німцями і загинула 6 березня 1943 року під час виконання завдання партизанського командування з виявлення точного місцезнаходження райхскомісара України Еріха Коха.

Її чоловік і сини на той час уже створили партизанську групу, яка вивчила Невірківський і Липенський ліси, зібрала зброю і боєприпаси, потім поповнилася родиною Янчуків та іншими земляками. Група перерізала телефонний зв'язок, знищувала німецьких солдатів і поліцаїв.

17 вересня 1942 року люди Струтинського випадково зустрілися в лісі з загоном, на чолі з Дмитром Медведєвим, який пізніше описав цю зустріч у своїй книзі «Це було під Ровно». Загін Струтинского на той час налічував 51 бійця і приєднався до загону Медведєва.

Микола Струтинский здійснював зв'язок між загоном Дмитра Медведєва і сталінським підпіллям Миколи Остафова, його брат Георгій Струтинський був особистим охоронцем провокатора з НКВД Ніколая Кузнецова.

У жовтні 1944 року в Кремлі Калінін вручив Миколі Струтинському орден Леніна, а братові Георгію — орден Червоного Прапора за успішні терористичні акції.

Після війни Струтинський проходив службу в органах КҐБ Львівської області. Написав повісті «Дорогою безсмертя», «На берегах Горині і Случі», «На межі безсмертя». Багато часу полковник КҐБ присвятив пошуку місця поховання Кузнецова і відновленню історичної справедливості відносно його імені, натрапляючи на протидію колег і партійного керівництва.

З 1981 по 1993 рік — директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.

Останні роки свого життя Микола Струтинський прожив у Черкасах, де продовжував писати книги, брав участь в політичному житті, будучи членом Соціалістичної партії України.

У травні 2003 року Придніпровська райрада Черкас рекомендувала кандидатуру М.Струтинського на присвоєння звання «Герой України».

Поховали Миколу Струтинського на Янівському цвинтарі у Львові.

Книги

  • «На берегах Горыни и Случи», Львів, «Каменяр», 1966, — 175 с.
  • «Подвиг»,
  • «Дорогой бессмертия»,
  • «На грани смерти», Також автор численних публікацій у газетах та журналах.

Див. також

  • Кузнецов Микола Іванович (розвідник)
  • Медведєв Дмитро Миколайович

Примітки

Посилання

Радянські партизани (1941-1945)
Радянські партизани (1941-1945)
Організатори,
Командири
Окремі агенти,
розвідники-диверсанти
Бійці та підпільники
Окремі організації
і загони
Події
Загальні поняття
Інше
Організатори,
Командири
Окремі агенти,
розвідники-диверсанти
Бійці та підпільники
Окремі організації
і загони
Події
Загальні поняття
Інше
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Nikolay Vladimirovitsj Stroetinskiy is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Nikolay Vladimirovitsj Stroetinskiy
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes