Nestor Ivanyna
Quick Facts
Biography
|Примітки=
Нестор Титович Іванина (7 березня 1894(18940307) — 17 січня 1977) — український культурний діяч, письменник.
Життєпис
Народився 7 березня 1894 р. в селі Карів Львівської області.
Нестор Іванина, син бідного селянина, з гімназії був взятий на фронт в австрійську армію, потрапив у російський полон у 1916 р. Після революції 1917 р. в Києві закінчив Другу українську гімназію імені Кирило-Мефодіївського братства.
Вчився в Українському університеті імені «Святого Володимира», перейменованому радянською владою в «Інститут народної освіти», який закінчив в 1923 р. Згодом повернувся до Карова і знову виїхав на навчання до Берліна, закінчив відділ історії Європи. Повернувшись до Львова, не міг знайти роботу, оскільки в той час на роботу брали тільки поляків.
Зневірившись знайти роботу хоча б шкільним вчителем, Нестор написав книгу — спомини «Залізні роки» і за гонорар, одержаний від «Просвіти», відкрив сільську крамничку. У 1939—1945 рр. Нестор Іванина працював викладачем Української Торговельної Школи та Української Гімназії у місті Грубешів, Холмщина (тепер Польща). Останні роки він проживав у Луцьку на Волині, працював викладачем у школі.
Помер 17 січня 1977 р., похований в Луцьку на Гнідавському цвинтарі.
Творчість
Нестор Іванина — автор книг «Залізні роки» та «Данило Бережнний».
Спомини «Залізні Роки» — була заборонена книга. ЇЇ видали невеликим тиражем у листопаді 1937 року. Щоб зберегти пам'ять про велику людину, справжнього патріота України — Нестора Іванину, його діти та онуки зробили копію книги. Вона включена до списку літератури програми навчальної дисципліни «Історія України» для спеціальності «політологія» філософського факультету ЛНУ.
Галерея
Берлін, 23.07.1923 р. Українські поети, доктори, адвокати і студенти. У верхньому ряді перший зліва Н. Іванина.
Викладачі та випускники Української Торговельної Школи.
Берлін, серпень 1930 р. (Другий зправа Н. Іванина)
Місто Грубешів, Польща, 1942 р. Учні Української торговельної школи. (Н. Іванина в центрі)
Село Карів, Львівська область. 50-ті роки. Н. Іванина та родина (зліва Н. Іванина, знизу справа син — Богдан Іванина)
Берлін, квітень, 1925 р. Наддніпрянці і Наддністрянці. (Другий зліва Н. Іванина)
Примітки
- ↑ Робоча програма навчальної дисципліни «Історія України» для спеціальності «[[політологія]]» (6.030104) філософського факультету ЛНУ. Архів оригіналу за 17 грудень 2014. Процитовано 17 грудень 2014.