Quantcast
Nadia Russ: Russian painter (born: 1959) | Biography, Facts, Information, Career, Wiki, Life
peoplepill id: nadia-russ
NR
1 views today
1 views this week
Nadia Russ
Russian painter

Nadia Russ

Nadia Russ
The basics

Quick Facts

Intro Russian painter
Is Painter
From Russia
Field Arts
Gender female
Birth 13 December 1959
Age 63 years
Star sign Sagittarius
The details (from wikipedia)

Biography

Nadia Russ (* 13. prosince 1959 Konotop), vlastním jménem Naděžda Ivanovna Maloletněva (Надежда Ивановна Малолетнева), je rusko-ukrajinská malířka.

Biografie

Pochází z vojenské rodiny, v roce 1979 se přestěhovala do Moskvy, zde začala v roce 1989 malovat. V letech 1996–2000 žila na Bahamách, od roku 2000 působí ve Spojených státech (New York, Florida). Pro označení stylu svých děl používá pojem „NeoPopRealism“ (tj. neopoprealismus). V USA poprvé vystavovala v New Yorku v roce 1992, její malby jsou součástí sbírek několika muzeí v New Yorku, Vídni, Simferopolu, Miami, Konotopu nebo Fort Lauderdale. Je také autorkou několika publikací o stylu NeoPopRealism, ve kterých čtenářům popisuje, jak vytvořit neopoprealistické dílo.

NeoPopRealism

NeoPopRealism podle své autorky v sobě snoubí jednoduchost, přímočarost a filozofické polohy a vyznačuje se výraznou obrazností, živostí a energií. Má bořit také psychické limity a otevírá představivost umělce. Nadia Russ vymyslela tento styl v roce 1989 s cílem zbavit se nežádoucích omezení, která umělci brání v tom, aby se vymanil z realistického rozpoložení.

V ukrajinském deníku Panorama se o jejím umění uvádí: „Různí lidé na její díla pohlížejí rozdílně… nicméně všichni se shodnou, že je její umění něčím novým a zcela výjimečným.“ V časopise NYArts píšou, že „… její kompozice jsou harmonické a zároveň náročné na vstřebání. Z barevných kombinací či námětů někdy ‚lezou oči z důlků‘… díky černým obrysům mají její malby přesně vymezený, rozhodný, grafický charakter.“

Nadia Russ sepsala v roce 2004 tzv. 10 neopoprealistických principů pro šťastnější život („10 NeoPopRealism Canons for Happier Life“), jejichž záměrem je nastolit ve světě mír a zastavit konflikty lidí různých kultur a vyznání.

Při příležitosti 25. výročí vzniku stylu uspořádalo nakladatelství NeoPopRealism Press mezinárodní soutěž v neopoprealistickém umění určenou pro profesionální umělce a studenty z celého světa.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 06 Aug 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Search trend
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Nadia Russ

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes