peoplepill id: mykola-popov-2
MP
Ukraine
2 views today
3 views this week
The basics

Quick Facts

Places
Gender
Male
Place of birth
Ploske, Reshetylivka Raion, Poltava Oblast, Ukraine
Place of death
Cherkasy, Cherkasy Oblast, Ukraine
Age
78 years
Family
Spouse:
Nadiya Popova
Awards
Order of the Red Star
 
Order of the October Revolution
 
Order of the Patriotic War 2nd class
 
The details (from wikipedia)

Biography

Попов Микола Васильович (17 січня 1907, с. Плоске Решетилівського району Полтавської області — 16 січня 1985, Черкаси) — один із засновників Черкаського обласного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка, директор, художній керівник, головний режисер і актор театру. Заслужений артист УРСР.

Життєпис

Навчався в початковій, потім у трудовій школі.

З 1924 по 1927 рік — на фізико-математичному факультеті Інституту народної освіти (ІНО) в м. Полтаві. Після закінчення інституту з 1927 по 1929 рік навчався в театральній студії при Першому українському драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка (нині Дніпровський академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка ) на акторському факультеті. Працював в цьому ж театрі як актор-студієць. Трудову діяльність розпочав у 1925 році, ще будучи студентом інституту. З 1929 по 1931 — актор і помічник режисера пересувного театру ім. 10 річчя ЛКСМУ на Донбасі. У 1931—1932 роках — актор і режисер Червоноградського пересувного робітничо-колгоспного театру Полтавської області.

У 1933 році закінчив режисерські курси при Народному комісаріаті освіти УСРР в місті Харкові під керівництвом Леся Курбаса. З 1934 по 1936 рік — актор і режисер Миколаївського українського драматичного театру, а з 1936 по 1937 рік — актор і режисер Вінницького українського драматичного театру. У 1937 році Попов переїжджає до Черкас, де спочатку працює актором, потім головним режисером (1938—1941), а з 1940 року і аж до початку Великої Вітчизняної війни очолює драматичний театр ще й як директор.

У листопаді 1941 року Попов на службі в Червоній Армії в складі 242-ї стрілецької дивізії 30-ї армії Західного фронту. Брав участь в обороні Сталінграда, в битві на Курській дузі, форсуванні Дніпра, Яссо-Кишинівській операції, штурмі Будапешта, звільненні Австрії та Чехословаччини.

Після демобілізації в 1947 повертається до Черкас і очолює Черкаський театр ім. Т. Г. Шевченка як головний режисер і директор. Саме завдяки Попову в період з 1947 по 1954 рік, тобто до створення Черкаської області, театр зберігається як творча одиниця, переростаючи з пересувного робітничо-колгоспного театру в стаціонарний. У листопаду 1954 року театр отримує позитивні відгуки за результатами міжобласного огляду пересувних театрів України в м. Києві.

В цей час Попов плідно працює як головний режисер театру, безпосередній послідовник передачі традицій та ідей Курбаса на черкаській сцені. Серед його найбільш помітних робіт «Маруся Богуславка» М. Старицького, «Безталанна» і «Мартин Боруля» І. Карпенка-Карого, «Машенька» А. Афіногенова, «Багряна осінь» В. Собка, «Мораль пані Дульської» Г. Запольського, «Доки сонце зійде — роса очі виїсть» М. Кропивницького, «Калиновий гай» О. Корнійчука, «Земний рай» О. Василева, «Вибачте, коли будь ласка» А. Макайонка, «Брехун» К. Гольдоні.

Після утворення Черкаської області з лютого 1954 року по лютий 1956 року Попов був заступником начальника обласного управління культури.

З 1 лютого 1956 року і до кінця своїх днів Попов знову працює провідним актором і головним режисером Черкаського театру, що став під його керівництвом 1 вересня 1965 року обласним музично-драматичним ім. Т. Г. Шевченка.

Роботи в театрі

Джерела

  • Попов Микола Васильович // Шевченківська енциклопедія : у 6 т. / Гол. ред. М. Г. Жулинський. — Київ : Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка, 2015. — Т. 5 : Пе—С. — С. 271-272.

Посилання

  Нормативний контроль
  Нормативний контроль
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Mykola Popov is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Mykola Popov
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes