peoplepill id: mikhail-smilskiy
MS
Russia
1 views today
1 views this week
Mikhail Smil'skiy
Hero of the Soviet Union

Mikhail Smil'skiy

The basics

Quick Facts

Intro
Hero of the Soviet Union
Places
Work field
Gender
Male
Place of birth
Mokhnachka, Ukraine
Place of death
Kharkiv, Ukraine
Age
70 years
The details (from wikipedia)

Biography

Михайло Іванович Смільський (5 вересня 1920 — 28 серпня 1990) — радянський військовий льотчик, Герой Радянського Союзу (1943), в роки Другої Світової війни командир ескадрильї 504-го штурмового авіаційного полку 226-ї штурмової авіаційної дивізії 8-ї повітряної армії Південного фронту.

Біографія

Народився 5 вересня 1920 в селі Мохначка (зараз Попільнянський район, Житомирська область) у селянській родині. Українець. Закінчив 7 класів. Працював на Київському авторемонтному заводі.

У радянській армії з 1939 року. В 1940 році закінчив Одеську військову авіаційну школу льотчиків.

На фронтах Другої Світової війни з липня 1941 року.

Воював на Південно-Західному, Західному, Сталінградському, Південному і 3-му Білоруському фронтах. До лютого 1943 року старший лейтенант М. І. Смільський скоїв 60 успішних бойових вильотів на скупчення військ противника.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 травня 1943 року за мужність і героїзм, проявлені в повітряних боях з німецькими загарбниками старшому лейтенанту Михайлу Івановичу Смільському присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» (№ 951).

Після Сталінградської битви М. І. Смільський воював в Україні і Білорусі, штурмував Кенігсберг. Війну закінчив командиром штурмового авіаполку. За роки Другої Світової війни М. І. Смільський здійснив 181 бойовий виліт, особисто знищив або пошкодив 13 німецьких літаків, понад 80 танків, 250 автомашин з піхотою і військовими вантажами, 10 гармат різних калібрів, 3 склади з пальним і боєприпасами, вивів з ладу більше 500 солдатів і офіцерів противника. За час війни був чотири рази поранений.

Після закінчення Другої світової війни М. І. Смільський продовжив службу у ВПС. У 1947 році закінчив Вищі льотно-тактичні курси удосконалення офіцерського складу. Потім вчив літати льотчиків з Китаю, був консультантом з питань авіації на кіностудії імені Довженка.

Був заступником начальника Харківської об'єднаної технічної школи ДТСААФ, головою федерації авіаційного спорту Харківської області. Протягом 10 післявоєнних років очолював Центр підготовки льотчиків-винищувачів ВПС СРСР, база якого знаходилася під Вовчанськом.

З 1970 року полковник М. І. Смільський в запасі. Жив у Харкові. Помер 1 листопада 1990 року. Похований у Харкові на кладовищі № 2 .

Пам'ять

Відповідно до рішення Вовчанського райвиконкому, центральна площа райцентру називається іменем Героя Радянського Союзу Михайла Івановича Смільського.

23 червня 2015 року посол США в Україні Джеффрі Пайєтт урочисто передав українській стороні Хрест Льотних Заслуг яким США у 1944-му році нагородили Михайла Смільського за героїзм і успішне виконання завдань у ході повітряних операцій під час Другої світової війни. Дана військова нагорода за певних причин не була вручена власнику за життя, і таким чином його нарешті було вшановано посмерто, сама ж нагорода тепер зберігається в експозиції Національного військово-історичного музею України.

Джерела

Посилання

  1. Біографія М. І. Смільського на сайті «Герои страны»(рос.)
  2. Новина ««Подвигу жити вічно», — Посол США передав нагороду українського льотчика» на сайті Міністерства оборони України
  3. [https://web.archive.org/web/20171008193652/http://nvimu.com.ua/новости-2014/#title2672 Архівовано 8 жовтень 2017 у Wayback Machine. Новина «Передача нагороди Михайла Смільського до музею» на сайті Національного військово-історичного музею України]
Герої Радянського Союзу
Герої Радянського Союзу
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Mikhail Smil'skiy is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Mikhail Smil'skiy
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes