peoplepill id: ludmila-shostakovich-koretskaya-1
LS
Ukraine
1 views today
1 views this week
Ludmila Shostakovich-Koretskaya
Ukrainian scientist

Ludmila Shostakovich-Koretskaya

The basics

Quick Facts

Intro
Ukrainian scientist
Places
Work field
Gender
Female
The details (from wikipedia)

Biography

Людмила Романівна Шостакович-Корецька (нар. 22 жовтня 1945, м. Саратів, СРСР) — українська вчена у галузі інфекційних хвороб, педіатрії та дитячих інфекційних хвороб.

Наукові ступені, звання

  • Доктор медичних наук (1990), професор (1994);
  • Заслужений діяч науки і техніки України (2021);
  • член-кореспондент Міжнародної інженерної академії (2000);
  • член ІSІD (member of International Society for Infectious Diseases) - Міжнародного товариства з інфекційних хвороб);
  • член ІАS (member of International AIDS Society) - міжнародної Асоціації зі СНІДу для професіоналів);
  • член EACS (member of European AIDS Clinical Society) - Європейської Асоціації зі СНІДу для професіоналів);
  • член ERS - Європейської Респіраторної Спілки;
  • член Президії Громадської організаціїВсеукраїнська Асоціація інфекціоністів (Ukrainian Society of Infectious Diseases Doctors) (2021);
  • Голова Дніпропетровського відокремленого підрозділу Громадської організації Всеукраїнська асоціація інфекціоністів (Head of the Dnipropetrovsk separate unit of the Public Organization Ukrainian Society of Infectious Diseases Doctors) (2008).

Відзнаки

  • медаль Агапіта Печерського Всеукраїнської Асоціації інфекціоністів «За внесок у боротьбу з інфекційними хворобами» (2015)
  • почесний знак Вченої ради Дніпровського державного медичного університету За відданність медицини - за багаторічний внесок в розвиток медичної освіти та охорони здоров'я громадян України (2020)

Життєпис

Людмила Романівна Шостакович-Корецька народилась 22 жовтня 1945 року у місті Саратів (тодішнього СРСР) в сім’ї військовослужбовця. Одружена. Чоловік Георгій Володимирович Шостакович, кандидат медичних наук, відомий псіхіатр. Має сина та доньку Наталю. У 1968 році з відзнакою закінчила педіатричний факультет Дніпровського державного медичного університету (ДДМУ) (раніше - Дніпропетровський медичний інститут) і отримала кваліфікацію лікаря-педіатра. В період з 1968 по 1971 рік працювала лікарем-педіатром у міській дитячій клінічній лікарні №1 міста Дніпропетровська. Та потім все її професійне життя як науковця і викладачка університету було пов'язане з Alma mater - клінічний ординатор, асистент, доцент, професор. За всю історію свого існування цей заклад (Дніпровський державний медичний університет) змінював свою назву декілька разів, але укріплював свою матеріально-технічну базу, виховував людські ресурси та навчив та викохав власних професіоналів своєї справи -викладачів, доцентів, професорів. Зараз Дніпровський державний медичний університет - це потужний навчальний заклад, який відомий у всьому світі. Це, також, є завдяки тим людським ресурсам та професіоналам, які працюють в ДДМУ. По закінченні інтернатури, Л.Р. Шостакович-Корецька продовжила навчання в клінічній ординатурі, потім в аспірантурі за фахом «Педіатрія», по закінченню якої захистила кандидатську дисертаціюта працювала асистентом, потім доцентом кафедри педіатрії ДДМУ.Після захисту докторської дисертації працювала на посаді професора кафедри, а з 1994 р. очолила кафедру дитячих інфекційних хвороб. Кафедра була двічі реорганізована в кафедру факультетської педіатрії та дитячих інфекційних хвороб (1996), та в 2008 р. – об’єднана з кафедрою інфекційних хвороб ДДМУ, де по 2020 р. вона була завідувачем кафедри. З 2020 р. і донині вона є професором кафедри інфекційних хвороб ДДМУ.

У 2008 році очолила Дніпропетровський відокремлений підрозділ Громадської організації Всеукраїнська асоціація інфекціоністів. Відтоді й донині є головою Асоціації Інфекціоністів Дніпропетровської області. За її керівництвом члени підрозділу беруть участь у з'їздих інфекціоністів України, пленумах і науково-практичних конференціях як в Україні, так і за її межами.

Наукова діяльність

У 1975 році захистила кандидатську дисертацію, у 1990 — докторську дисертацію, у 1994 — отримала вчене звання професора, у 2022 — звання Заслужений діяч науки і техніки України. Тема кандидатської дисертації: «Роль і значення еритрону при хронічній неспецифічній пневмонії у дітей» (1975) (науковий керівник проф. О.Л. Переладова), тема докторської дисертації: «Межсистемні відношення на різних етапах перебігу бронхіальної астми у дітей» (1990) (науковий консультант проф. І.І. Балаболкін). Людмила Романівна Шостакович-Корецька заступник головного редактора наукового видання "Актуальна інфектологія", член редакційної комісії наукових видань "Медичні перспективи", "Здоровье ребенка", "Клиническая инфектология и паразитология" (до 2022 року). Вона є лікар, лікар-педіатр, лікар дитячий інфекціоніст та лікар-інфекціоніст вищої категорії.Як українська вчена та жінка-науковець - вона узагальнила світовий досвід з медичної науки по багатьом напрямкам інфкуційних хворобі розробила низку пропозицій для лікувально-профілактичних закладів й Міністерства охорони здоров'я України.

Науковий доробок

Опублікувала серію статей з актуальних питань інфкуційних хвороб в Україні. Долучилася до складання навчальних програм з інфекційних хвороб в медичному університеті. Професор Людмила Романівна Шостакович-Корецька — автор та співавтор понад 600 наукових і понад 100 публіцистичних і науково-популярних праць, у тому числі книжок (підручників, посібників). Має понад 10 патентів і авторських свідоцтв на винаходи.Професор Людмила Романівна Шостакович-Корецька — заступник головного редактора наукового видання "Актуальна інфектологія", член редакційної комісії наукових видань "Медичні перспективи", "Здоровье ребенка", "Клиническая инфектология и паразитология" (до 2022 року). Під керівництвом Л.Р. Шостакович-Корецької підготовлені 13 кандидатів медичних наук і 3 доктори медичних наук (Маврутенков Віктор Володимирович, Литвин Катерина Юріївна, Шевченко-Макаренко Ольга Петрівна). Її учні стали відомими лікарями, вченими, організаторами закладів охорони здоров’я, які працюють в Україні та за кордоном.

Інші види діяльності

Професор Л.Р. Шостакович-Корецька плідне поєднує лікарську, наукову, педагогічну та громадську роботу, працюючи з 2000 по 2008 рр. деканом ІІ-го медичного факультету ДДМА, керівником обласного Фонду талановитих молодих вчених. Л.Р. Шостакович-Корецька консультує хворих у відділеннях КНП «"Міська клінічна лікарня №21 ім. проф. Є.Г. Попкової" Дніпровської міської ради», м. Дніпро (інфекційна лікарня) та інших лікарнях міста. Під час пандемії COVID-19, вона з перших днів була на стражі здоров’я пацієнтів Дніпропетровщини. Свої професійні наробки вона втілила в клінічні настанови та протоколи лікування інфекційних хвороб, які затверджені МОЗ України. Проф. Шостакович-Корецька Л.Р. є членом робочої групи МОЗ України по розробці протоколів по: вірусному гепатиту В, вірусному гепатиту С у дорослих та дітей, коронавірусної хвороби COVID-19. Л.Р. Шостакович-Корецька є багатогранною освіченою людиною, яка не тільки розуміє мистецтво та музику, але і сама прекрасно малює та володіє навичками скульптури.

Санітарно-освітня робота серед населення

Л.Р. Шостакович-Корецька активно проводить санітарно-освітню роботу серед населення області щодо епідемічної ситуації, лікування та профілактики деяких інфекційних хвороб, з виступами на телебаченні (34 канал, 11 канал, 51 канал та ін.) та регіональних інформаційних агенствах (МОСТ - Днепр, та ін.). З деякими телевезійними програмами та виступами можно ознайомитись на сайті кафедри інфекційних хвороб ДДМУ у розділі санітарно-освітня робота.

Основні праці

Основні наукові та навчальні праці (самостійні або у співавторстві):

Бібліографія

  • «Асоціація інфекціоністів України: Довідник» (Тернопіль: ТДМУ, 2015. — 261 с.)
  • Kopcha, V. S,. О.П. Шевченко-Макаренко, К.Ю. Литвин, М.С. Суременко (2016). ДО ЮВІЛЕЮ ПРОФЕСОРА ЛЮДМИЛИ РОМАНІВНИ ШОСТАКОВИЧ-КОРЕЦЬКОЇ. Інфекційні хвороби, (4). https://doi.org/10.11603/1681-2727.2015.4.5535
  • Вітаємо з ювілеєм професора Людмилу Романівну Шостакович - Корецьку! / О.П. Шевченко-Макаренко, К.Ю. Литвин, М.С. Суременко // Актуальная инфектология. - 3 (8) 2015. С.7. http://www.mif-ua.com/archive/article/41431
  • Колектив Кафедри Інфекційних Хвороб ДДМА Та Товариства Інфекціоністів Дніпропетровської Області (2010). До ювілею професора Людмили Романівни шостакович-корецької. Медичні перспективи, XV (4), 144-145


Примітки

Джерела

Література

  • Обдарований педагог, лікар, керівник / Ольга ШЕВЧЕНКОМАКАРЕНКО, Катерина ЛИТВИН // Газета Пульс № 17 - 18 (2889 - 2890), 13 листопада 2015 р., С.2. https://www.dsma.dp.ua/materials/puls/2015/17-18.pdf

Посилання

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Ludmila Shostakovich-Koretskaya is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Ludmila Shostakovich-Koretskaya
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes