peoplepill id: ivan-biyma
IB
Russia
1 views today
1 views this week
Ivan Biyma
Hero of the Soviet Union

Ivan Biyma

The basics

Quick Facts

Intro
Hero of the Soviet Union
Places
Work field
Gender
Male
Place of birth
Baryshivka Raion, Kyiv Oblast, Ukraine
Place of death
Kyiv, Ukraine
Age
79 years
Family
Children:
Awards
Order of the Red Banner
 
Order of Lenin
 
Order of the Red Star
 
Hero of the Soviet Union
 
Order of the Patriotic War 1st class
 
Order of Suvorov, 3rd class
 
Medal "For the Victory over Germany in the Great Patriotic War 1941–1945"
 
Order of the Patriotic War
 
Medal "For Battle Merit"
 
Medal "For the Defence of Leningrad"
 
Medal "For the Capture of Berlin"
 
The details (from wikipedia)

Biography

Іван Спиридонович Бійма (12 серпня 1912 в селі Коржі Баришівського району Київської області — помер 20 травня 1992 в Києві) — полковник Радянської Армії, учасник радянсько-фінської й німецько-радянської війн, Герой Радянського Союзу (1945). Батько кінорежисера Олега Бійми.

Життєпис

Іван Бійма народився 12 серпня 1912 року в селі Коржі (нині — Баришівський район Київської області України). У 1927 році він закінчив сім класів школи, потім закінчив технікум гірничої промисловості у Києві та два курси Київського індустріального інституту, працював на торф'яних розробках.

Барельєф Івану Біймі на Алеї Героїв у Баришівці

У 1934—1936 роках проходив службу в Робітничо-селянської Червоної Армії. У 1938 році був вдруге призваний, в 1939 році закінчив Саратовське бронетанкове училище, у тому ж році вступив у ВКП (б). Брав участь у радянсько-фінській війні. З червня 1941 року на фронтах Великої Вітчизняної війни. Брав участь у боях на Ленінградському і 1-му Білоруському фронтах, неодноразово був поранений в боях. До початку Берлінської операції гвардії майор Іван Бійма командував батальйоном 66-ї гвардійської танкової бригади 12-го гвардійського танкового корпусу 2-ї гвардійської танкової армії 1-го Білоруського фронту. 20 квітня 1945 Бійма отримав наказ привести батальйон в бойову готовність до ведення наступу на Берлін. Використавши вдалий момент, Бійма направив свій підрозділ в тил німецької колоні і розгромив її. 21 квітня 1945, відбивши кілька контратак, танкісти приступили до обстрілу Берліна. Захопивши плацдарм на південному березі річки Шпрее, танкісти просувалися до центру міста, беручи участь в запеклих вуличних боях, забезпечуючи блокування будівель. Танк Бійми був підбитий фаустпатроном, поранення отримали механік-водій, командир гармати і радист. Бійма і заряджаючий зуміли погасити вогонь в танку і вивести його в безпечне місце. Незважаючи на отримане поранення, Бійма перейшов на інший танк і продовжив керівництво діями батальйону. Батальйон прорвався до Бранденбурзьких воріт й рейхстагу, відкривши вогонь по останньому з гармат і кулеметів. Всього ж в ході Берлінської операції батальйон під командуванням Бійми знищив 9 танків, 11 БТР, 27 знарядь, 7 складів. Батальйон захопив 173 автомашини, 5 гармат, 8 складів, 5 ешелонів, 152 солдата і офіцера.

Після закінчення війни Бійма продовжив службу в Радянській Армії. У 1946 році він закінчив академічні курси удосконалення офіцерського складу при Військовій академії бронетанкових і механізованих військ, в 1955 році — центральні бронетанкові курси удосконалення офіцерського складу. У 1959 році в званні полковника був звільнений у запас. Проживав і працював у Києві, помер 20 травня 1992 року, похований на київському Лісовому кладовищі.

Нагороди

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 травня 1945 року за «мужність і героїзм, проявлені в боях за Берлін» гвардії майор Іван Бійма був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» за номером 7379. Був також нагороджений двома орденами Червоного Прапора, орденом Суворова 3-го ступеня, орденом Вітчизняної війни 1-го ступеня, орденом Червоної Зірки, а також низкою медалей.

Примітки

Джерела

  • Боевые звёзды киевлян. — Київ: Політвидавництво України, 1983.
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Ivan Biyma is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Ivan Biyma
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes