peoplepill id: hanna-fedorivna-babiy
HFB
Russia Ukraine
1 views today
1 views this week
Hanna Fedorivna Babiy

Hanna Fedorivna Babiy

The basics

Quick Facts

A.K.A.
Anna Fyodorovna Babiy
Work field
Gender
Female
Place of birth
Strilche, Ukraine
Age
84 years
The details (from wikipedia)

Biography

Бабій Ганна Федорівна (справжнє прізвище Грищук) - український педагог, громадський діяч, краєзнавець, «Відмінник освіти України»(1976), «Отличник просвещения СРСР»(1987), Заслужений вчитель України (1978), екс-депутат Волинської обласної ради, ветеран педагогічної праці.

Біографія

Дитинство

Народилася у селі Стрільче Горохівського району Волинської області у 1940-му році. Батьки працювали у колгоспі.

Навчалася у Смиківській загальноосвітній школі, після закінчення якої вступила до Сокальського педучилища.

У 1966 році закінчила Луцький педагогічний інститут імені Лесі Українки і отримала фах учителя історії та української мови.

Педагогічна діяльність

Направлення на роботу отримала у 1958 році у село Лахвичі, згодом у село Деревок Любешівського району Волинської області, де викладала біологію, згодом навчала 1-й клас.

З 1961-го року — учитель історії та географії у селі Ощів Горохівського району.

У 1968–1973 — директор Ощівської школи.

Із 1973 — учитель історії у школі села Ощів до виходу на пенсію у 1996 році. Довгий час (до 2017 року) працювала у школі на громадських засадах.

З перших днів роботи в школі стала організатором і керівником краєзнавчої роботи. І нині вона продовжує працювати на громадських засадах керівником шкільного Музею, який створила у 1978 році і постійно поповнювала разом із різними поколіннями своїх учнів. Пошукова, дослідницька робота знайшла відбиток у «Літописі історії визволення території Горохівщини (1941—1944 рр.): Початок Львівсько-Сандомирської операції по Рава-Руському напрямку (за архівами 389 та 58 стрілецьких дивізій)», в «Історії села Ощів», у матеріалах Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави» тощо. У 2015 році видала книгу «Львівсько-Сандомирська операція. Прорив на Рава-Руському напрямі».

ЗОШ І-ІІ ступеня села Ощів

Громадська діяльність

Ганна Федорівна вважала, що виховна і освітня робота вчителя не повинні обмежуватися школою. Вчитель приходила до молодих виробничників, своїх колишніх учнів, як лектор товариства «Знання», продовжуючи формування характерів, поглядів, знань.

У 1979 році була обрана членом Правління республіканської організації товариства «Знання» України.

Активна громадянська позиція, принциповість, професіоналізм Ганни Бабій були оцінені односельцями. У 1978 році вона обирається депутатом Горохівської районної ради. А з 1979 року обиралась депутатом Волинської обласної ради народних депутатів.

Про активну депутатську діяльність Ганни Бабій постійно розповідалося на сторінках місцевої преси: і про її безпосередню участь у вирішенні питань завершення будівництва Сенкевичівської середньої школи; і про виконання наказів виборців щодо прокладання шосейних доріг у селах Вільхівка і Терешківці, під'їздів на тракторні бригади й ферми місцевих колгоспів, відкриття сучасних закладів торгівлі і побуту; і про сумлінне виконання доручень, які мала як секретар комісії з народної освіти обласної ради.

Нагороди

Педагогічні здобутки Ганни Бабій відзначено нагрудними значками Міністерства освіти УРСР «Відмінник народної освіти УРСР» (1976 р.), Міністерства освіти СРСР «Відмінник освіти СРСР»  (1987 р.), грамотами.

У 1978 році Ганні Бабій присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель Української РСР».

Обиралася делегатом IV з'їзду вчителів Української РСР.

Нагороджена медаллю «Ветеран праці».

У 2015 році з нагоди 75-річчя її ім'я увійшло до «Календаря знаменних і пам'ятних дат Волині»

У 2016 році нагороджена Подякою відділу освіти Горохівської РДА.

У 2018 році ім'я Ганни Бабій увійшло до книги "Сіячі розумного, доброго, вічного. Заслужені учителі Горохівщини".

Праці і публікації

  1. Бабій Ганна Львівсько-Сандомирська операція. Прорив на Рава-Руському напрямі — Ощів-Луцьк: ПП Іванюк В. П., 2015. — 32 с.
  2. Бабій Г. Різдво Христове — з усім світом / Г. Бабій // Горохів. вісник. — 2019. №2; 3 січня — С.5
«Реформа освіти в сучасний період передбачає перехід до Нової української школи, у якій учень разом зі знаннями отримує вміння їх застосовувати, змінюються методи викладання, формат спілкування і співпраці учнів, учителів і батьків, впровадження проектної роботи та навчання через діяльність. Виконання цих завдань не можливе без співпраці учнівського, батьківського та педагогічного колективів.»

— Заслужений учитель України Ганна Бабій

Примітки

  1. Дмитро, Погорєлов. Шістдесят років працює у школі!. Освітній портал «Педагогічна преса» (uk). Процитовано 2019-01-11. 
  2. Новосад, Роман (2 жовтня 2016). Селом іде учитель. Горохів. вісник (укр). 
  3. Ганна Бабій 60 літ працює у школі. www.volyn.com.ua. 2017-11-02. Процитовано 2019-01-11. 
  4. Календар пам'ятних і знаменних дат Волині за 2015 рік (укр.). Луцьк: Терези. 2014. с. 167–169. ISBN 978-617-7216-05-5. 
  5. Дідик, Олег (12 лютого 2018). Учительська доля - вишита любов'ю. Профспілка працівників освіти і науки України (укр.). 
  6. Ганна Бабій (2018-12-26). Різдво Христове – з усім світом святкували у школі на Горохівщині. Волинь-нова. Процитовано 28 листопада 2019. 

Посилання

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Hanna Fedorivna Babiy is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Credits
References and sources
Hanna Fedorivna Babiy
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes