peoplepill id: aleksander-gourov
AG
1 views today
1 views this week
Aleksander Gourov

Aleksander Gourov

The basics

Quick Facts

A.K.A.
Aleksandr Vasilevich Gurov
Gender
Male
Age
78 years
The details (from wikipedia)

Biography

Олександр Васильович Гуров (1843–1921 (за іншими даними 1919)) — геолог, професор Харківського університету (з 1888) і Харківського технологічного інституту (з 1887).

Освіту здобув у 1867 на природничому відділенні фізико-математичного факультету Харківського університету зі ступенем кандидата природничих наук. Був залишений при університеті для підготовки до професорського звання.

З 1867 по 1873 Гуров проводив геологорозвідувальні роботи на Донбасі, під його керівництвом при бурінні першої свердловини в 1875 у м.Бахмут була знайдена кам'яна сіль. Протягом 1873–1875 проходив стажування в Парижі й Лондоні. Після повернення із закордонної поїздки уперше в університеті застосував мікроскопічний метод для вивчення гірських порід й скам'янілостей. Створив геологічний кабінет.

У 1882 Гуров захистив магістерську дисертацію «До геології Катеринославської і Харківської губерній», а у 1888 — докторську дисертацію «Геологічний опис Полтавської губернії».

Вивчав геологічну будову, гідрогеологію та корисні копалини України. У своїх перших роботах Гуров значно розширив палеонтологічну характеристику верхньоюрських відкладів північно-західної окраїни Донбасу, істотно уточнив і деталізував їх стратиграфічне розчленування. У магістерській дисертації провів розділення кам'яновугільних відкладів Донбасу на два відділи: нижній і верхній, причому у верхньому виділив два яруси: софіївський з головними вугільними шарами й дружківський, що відрізняється перехідним пермсько-карбоновим характером.

Значний внесок Гурова у вивчення геморфологічної будови України. Так у Придніпров'ї він виділив Придніпровську низовину, яка за його дослідженнями була сформована діяльністю рік і льодовика, що, проникав з півночі на територію України двічі.

З ним пов'язують буріння в Харкові на власні кошти першої в Росії глибокої артезіанської свердловини (близько 600 м) на підкрейдову артезіанську воду. Ця свердловина функціонувала до радянсько-німецької війни і забезпечувала місто десятиліттями питною водою.

Джерела

  • Володимир Іванович Вернадський і Україна. Т. 1, кн. 2: Володимир Іванович Вернадський. Вибрані праці — K., 2011. — 584 с.

Посилання

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
Lists
Aleksander Gourov is in following lists
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Aleksander Gourov
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes