Tibor Kalmár

The basics

Quick Facts

PlacesHungary
isJournalist
Work fieldJournalism
Gender
Male
Birth14 October 1978, Székesfehérvár, Fejér County, Hungary
Age46 years
The details

Biography

Kalmár Tibor (Székesfehérvár, 1978. október 14. –) magyar újságíró, médiaszakember, író.

Életpályája

Székesfehérváron született. Édesapja Kalmár Tibor gazdasági vezetőként dolgozott több állami intézménynél, édesanyja Petró Márta, aki szintén pénzügyi területen tevékenykedett nyugdíjazása előtt. Általános iskolába székesfehérvári Velinszky László Általános Iskolába járt, majd az ország egyik leghíresebb gimnáziumában, az akkor már újra egyházi fenntartású József Attila Gimnáziumban érettségizett. 1999-ben végezte el a Komlós Oktatási Stúdiót, majd tanulmányait a József Attila Tudományegyetemen folytatta, amit azonban végül nem fejezett be.

Szakmai karrier

A Magyar Televízióban 1998-ban kezdett el dolgozni az Új Reflektor Magazin gyakornokaként. 1999-től előbb a Westelpress, majd a Juventus Rádió sportriportere, az év közepétől pedig a Sztársáv és az Egy szelet Amerika című műsorok szerkesztője volt. 2000. április 4-től a Juventus Rádió - akkor piacvezető - reggeli műsorának vezető szerkesztője lett. A Juventus Reggel műsorvezetője akkor Szegő Tibor volt. 2000. augusztus 28-án lett az Uno.hu főszerkesztője, amely az első infotainment internetes portálok egyike volt, az online bulvárpiac megteremtője ezzel. 2005-re az Uno.hu csoport napi negyedmilliós látogatottságával a top portálok közé tartozott. Ugyanebben az évben választották a Juventus Rádió kreatív-műsorigazgatójának. 2006-ban Patkó Bélával, Szegő Mihállyal, Lukin Ágnessel közösen készítették a Hangár című könnyűzenei magazint. A Somogyi Zoltán vezette műsor hétről-hétre a legnézettebb produkciók között volt a Magyar Televízióban.

2007-ben hagyta ott a Juventus Rádiót, ekkor megalapította saját hírügynökségét, a One Médiát, valamint Jobban Ferenccel közösen a szintén One Média nevű internetes portfóliót, amelybe többek között a Premierfilm.hu, Popháló, TVMagazin, Traveltipp portálok tartoznak. Ezek közül a Premierfilm.hu 2011-ben gazdát cserélt.

2008-ban rövid ideig a Danubius Rádió, majd 2008-2009 között a Sláger Rádió new media vezetője. Így számára is örökre emlékezetes pillanat marad 2009. november 18., amikor a Sláger Rádió megszűnt. De ez az időszak inkább a sikerek miatt maradhat meg mindenki emlékében, hisz a rádió internetes felületeinek látogatottságának emelkedése mellett az online és a keresztmédiás bevételek növekedésében is segítségére volt az akkor piacvezető rádiós csatornának.

2010 júniusától 2014 tavaszáig az RTL Klub online főszerkesztője. Az online szerkesztőség irányításával egy év alatt megnégyszerezte korábbi látogatószámát (főleg a ValóVilág, az X-Faktor és a Szombat Esti Láz tartalmainak köszönhetően), 2011-ben pedig a 325 ezres napi egyedi látogatószám átlaggal nyolcszor jobb eredményt tudhattak magukénak, mint négy évvel korábban, 2007-ben.

2015 januárjától az MTVA Új Média és Teletext Kft stratégiai- és operatív igazgató-helyettese.

Politikai irányultság

Politikai irányultsága jobboldali (Fidesz-közeli), azonban hite szerint önmagát royalistának tartja.

Tanári tevékenység

2005 óta a Komlósi Oktatási Stúdió szemináriumi oktatója, műhelyvezető tanára. 2011-től pedig a BME infokommunikációs szakának előadója.

Írói pálya

  • 2014-ben jelent meg K. T. Zelenay írói álnéven első regénye, a 2038 - avagy a magyar történelem eltitkolt lapjai. A több ezer példányban fogyó kötet folytatása 2015 január végén került a boltokba "2038: a Szent Korona végveszélyben" címmel. A trilógiát záró "Jézus második élete" pedig 2015 októberében került kiadásra. Negyedik könyve Szíriai metélt - avagy a muttikulti végnapjai címmel jelent meg 2016 májusában, a migráns válságot, és a politikai elit válságát feldolgozó kalandregényt egy utópia, a Digitális Messiás követte 2016 októberében. K.T. Zelenay Facebook oldala már közel 30 ezer kedvelőt számlál, hetente megközelítőleg 300-400 ezer eléréssel.

Jegyzetek

Források

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.