Tamara Alioșina-Alexandrova

Soviet singer, opera singer and music educator
The basics

Quick Facts

IntroSoviet singer, opera singer and music educator
PlacesRussia Moldova
wasSinger Opera singer Music educator Musician Educator
Work fieldAcademia Music
Gender
Female
Instruments:Voice
Birth19 June 1928, Kharkiv, Ukraine
Death24 December 1996Chișinău, Moldova (aged 68 years)
Star signGemini
Awards
Order of the Badge of Honour 
People's Artist of the USSR 
Order of the Red Banner of Labour 
The details

Biography

Альошина-Александрова Тамара Григорівна (нар. 19 червня 1928 — пом. 24 грудня 1996) — радянська, молдовська оперна співачка (мецо-сопрано). Народна артистка СРСР (1976).

Життєпис

Тамара Григорівна Альошина-Александрова народилася 19 червня 1928 року в Харкові. Навчалась у Харківській консерваторії по класу співу у Є. П. Петрової, яку закінчила 1958 році. З цього року — солістка Молдовського театру опери та балети ім. А. С. Пушкіна в Кишиневі, який тільки відкрився.

Солісти театру всі були молодим. Але серед них виділявся талант Тамари Альошиной — співачки і драматичний актриси, яка створила трагічний образ гордої, сильної, але нещасної в коханні російської жінки. За роки роботи в молдовській опері співачка створила тридцять оперних партій. Бралась, як за головні, так і за епізодичні ролі, виконуючи партії мецо-сопрано, будь то західна або російська класика. Сама співачка говорила так:

«Кожна роль збагачує виконавський діапазон, якщо до неї підходити суворо, дбайливо й любовно.»

Серед вершинних ролей цього часу — роль Азучени в «Трубадурі» Джузеппе Верді. Газета «Вечірній Ленінград» у липні 1974 року писала:

«Співачка точно окреслила звукові контрасти ролі. Залежно від сценічної ситуації змінювалися експресія, динаміка, манера співу. Азучена - найважливіша, принципова удача театру в виставі «Трубадур».»

Неординарний образ було створено в «Чародійці» П. І. Чайковського, де вона грала роль аристократки, але разом з тим самотньої покинутої жінки, люблячої матері. Особливе місце серед найбільш значних досягнень співачки займає партія матінки Кураж в опері «Маркітантка» сучасного білоруського композитора С. Кортеса, створеної за п'єсою Брехта «Матінка Кураж», де співачка цілком зжилась з образом головної героїні:

«Як і моя героїня, в дитинстві я ходила з торбинкою по дорогах війни, здобуваючи прожиток сім'ї. Тому те життя, яке я проживаю в тій опері, мені близьке. У дітей війни гірка і чіпка пам'ять.»

Згодом співачка блискуче проявила себе у комедійному амплуа, зокрема виконуючи партії Дуеньї в однойменній опері С. Прокоф'єва й задаючи тон всьому спектаклю. Співачка брала участь в громадському житті, входила до президії Театрального товариства. Колеги згадують її як принципову, вимогливу до себе й колег по сцені. Альошина-Александрова Тамара Григорівна життя оперного співака оцінювала так:

«Праця оперного співака — це «солодка каторга», а сама опера — мистецтво мудре і заслужене, натхненне і загадкове...»

З 1969 року працювала викладачкою співу в Кишинівському державному інституті мистецтв імені Г. Музіческу. Її вихованці гідно представляли молдовську вокальну школу в багатьох театрах СРСР. У 1978 році завідувала кафедрою інституту, з 1981 року — доцент цього ж інституту. Звання народної артистки Молдовської РСР отримала в 1967 році, а в 1976 році — народної артистки СРСР. Альошина-Александрова Тамара Григорівна нагороджена орденом «Знак Пошани» й медалями. Померла 24 грудня 1996 року в віці 68 років у Кишиневі.

Нагороди та звання

  • Народна артистка Молдавської РСР (1967)
  • Народна артистка СРСР (1976)
  • Орден «Знак Пошани», медалі.

Основні партії

  • Любаша («Царська наречена» М. А. Римського — Корсакова)
  • Графиня («Пікова дама» П. Чайковського)
  • Кончаковна («Князь Ігор» О. П. Бородіна)
  • Амнеріс і Азучена («Аїда» і «Трубадур» Джузеппе Верді)
  • Кармен («Кармен» Жоржа Бізе)
  • Комісар («Оптимістична трагедія» О. Холмінова)
  • Роксанда і Каталін («Грозован» і «Аурелія» Д. Г. Гершфельд)
  • Ольга («Серце Домніки», в новій редакції — «Героїчна балада» Стирчі , 1- е виконання — 1960)
  • Ксенія («В бурю» Т. Н. Хрєннікова)

Примітки

Посилання

  Тематичні сайти
  Тематичні сайти
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 08 May 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.