Sergey Bolshakov

The basics

Quick Facts

PlacesRussia
Gender
Male
Birth3 December 1918, Dolmatovo, Kichmengsko-Gorodetsky District, Vologda Oblast, Gorodetsky, Kichmengsko-Gorodetsky District, Russia
Death4 June 1960Mykolaiv, Yekaterinoslav Viceroyalty, Russian Empire (aged 41 years)
Star signSagittarius
Awards
Order of the Red Banner 
Order of Lenin 
Order of the Red Star 
Hero of the Soviet Union 
Order of the Patriotic War 2nd class 
Order of Alexander Nevsky 
The details

Biography

Сергі́й Петро́вич Большако́в (3 грудня 1918, с. Долматово, Кічменсько-Городецький район, Вологодська область — 4 червня 1960, Миколаїв, СРСР) — радянський офіцер-артилерист, Герой Радянського Союзу (1945), учасник німецько-радянської війни.

Біографія

Сергій Большаков народився 3 грудня 1918 року в селі Долматово (нині — Кічменсько-Городецький район Вологодської області) в сім'ї селянина. Працював бухгалтером, в 1934 році закінчив кооперативний технікум у Великому Устюзі. У 1939 році був призваний на службу в Робітничо-селянську Червону Армію. З червня 1941 року — на фронтах німецько-радянської війни. У 1943 році вступив у ВКП (б). До лютого 1945 року старший лейтенант Сергій Большаков командував батареєю 426-го винищувально-протитанкового артилерійського полку 6-ї винищувально-протитанкової артилерійської бригади 38-ї армії 4-го Українського фронту. Відзначився під час звільнення Польщі.

На початку лютого 1945 року батарея Большакова форсувала Віслу і зайняла позиції на західній околиці польського міста Струмень. 11-14 лютого батарея успішно відбивала контратаки німецьких військ, знищивши 5 танків супротивника. Коли загін німецьких автоматників прорвався до позицій, Большаков підняв своїх бійців в атаку і відбив напад.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 23 травня 1945 року за «мужність і героїзм, проявлені при форсуванні Вісли і утриманні плацдарму на її західному березі» старший лейтенант Сергій Большаков був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» за номером 7680.

Після закінчення війни у званні капітана Большаков був звільнений у запас. Проживав у Володимирі-Волинському, був завідувачем райторгвідділом. Пізніше переїхав в Миколаїв. Помер 4 червня 1960 року, похований у міському некрополі Миколаєва.

Був також нагороджений орденами Червоного Прапора, Олександра Невського, Вітчизняної війни 2-го ступеня, Червоної Зірки, а також рядом медалей. У Миколаєві та Кічменському Городку встановлені бюсти Большакова.

Примітки

Література

Герои Советского Союза: Краткий биографический словарь / Пред. ред. коллегии И. Н. Шкадов. — М.: Воениздат, 1987. — Т. 1 /Абаев — Любичев/. — 911 с. — 100 000 экз. — ISBN отс., Рег. № в РКП 87-95382

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 May 2024. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.