Nikolai Lvovich Ernst

The basics

Quick Facts

PlacesRussia
wasProfessor Educator Archaeologist
Work fieldAcademia Social science
Gender
Male
Birth23 September 1889, Kyiv, Ukraine
Death20 March 1956Prokopyevsk, Prokopyevsk Urban Okrug, Kemerovo Oblast, Russia (aged 66 years)
Star signLibra
Education
Humboldt University of BerlinBerlin, Margraviate of Brandenburg, Germany(1909—1911)
Employers
Tavrida National V.I. Vernadsky UniversitySimferopol, Simferopol municipality council, Russian State(1918—1922)
Central Museum of TavridaSimferopol, Simferopol municipality council, Russia(1921—1937)
National Library of RussiaSaint Petersburg, Russian Empire, Russia
The details

Biography

Микола Львович Ернст (нар. 23 вересня 1889(18890923), Київ — 1956) — історик, кримознавець.

Життєпис

Микола Ернст народився у родині співробітника страхового товариства Людвіга Ернста, який також володів невеликою фабрикою з виробництва мотузок у м. Глухові. Після смерті батька у 1900, Микола Ернст разом з сім'єю переїхав у Глухів, де і у 1907 закінчив гімназію.

У цьому ж році за пропозицією дядька — відомого київського лікаря-окуліста Ернста Миколайовича Неєзе, який надав Миколі і його брату Федору (Теодору) фінансову допомогу для навчання у Берлінському університеті, поступив на історичне відділення філософського факультету. У 1911 закінчив його зі званням доктора філософії за спеціалізацією російської історії. Після переїзду до Києва Микола Львович отримав посаду бібліотекаря в Університеті Святого Володимира.

1 травня 1914 року М. Л. Ернста був обраний на посаду бібліотекаря Київського комерційного інституту, але правління вузу потім відмінило цю постанову. З початком Першої світової війни у Києві почали нагнітатися анти-німецькі настрої. Братів Миколу та Федора Ернстів заарештували і згодом вислали на проживання в організоване в селі Куртамиш Томської області табір для німців. Вони змогли повернутися до Києва лише в серпні 1917. У цьому ж місяці Микола Львович переїхав до Петрограда, так як не сприймав український національний рух спрямований на автономію від Росії.

У Петрограді спочатку влаштувався позаштатним службовцем у Російській публічній бібліотеці, а 8 квітня 1918 Ернста прийняли співробітником читального залу.

Наприкінці 1918 Микола Львович Ернст переїхав з Петрограда до Сімферополя, де був прийнятий на посаду завідувача Наукової бібліотеки Таврійського університету, на якій працював до 1921. Одночасно отримав посаду приват-доцента, пізніше — професора відразу на двох кафедрах вузу: російської історії та німецької мови. У 1920 був також призначений завідувачем Центрального музею Тавриди. Він здійснив основні роботи по організації нового музею в Сімферополі. У 1922 Микола Ернст перейшов на посаду завідувача археологічного відділу музею та згодом заступником директора з наукової роботи.

Микола Ернст одночасно брав активну участь у роботі Кримського комітету в справах музеїв і охорони пам'яток мистецтва, старовини та народного побуту. У Таврійському товаристві історії, археології та етнографії спочатку працював постійним секретарем, а згодом був обраний його головою.

У 1938 Микола Львович був звинувачений у шпигунстві на користь Німеччини й германофільську пропаганду в кримознавстві. Його засудили до восьми років позбавлення волі. Покарання відбував в Горьківській області, де працював лісорубом. Брат Федір Ернст, мистецтвознавець, був розстріляний.

У 1948 був знову засуджений та на п'ять років засланий у табір Кемеровської області. Отримавши дозвіл повернутися в Крим, помер від інфаркту.

Праці

  • Кизил-кобинська культура

Джерела

Зовнішні посилання

  1. Сотрудники Российской национальной библиотеки
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 11 Apr 2024. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.