Kairi Kiik

The basics

Quick Facts

The details

Biography

Kairi Kiik (sündinud 18. juulil 1985) on Tartu Ülikooli doktorant ja alpinist.

Ta astus Alpiklubi Firn liikmeks 2008. aastal. Ta on kaljuronija, kes on neljal hooajal tunnistatud Alpiklubi Firn parimaks naisalpinistiks.

Haridustee

Ta lõpetas 2004. aastal Suure-Jaani Gümnaasiumi hõbemedaliga ning 2009. aastal Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna bioloogia erialal bakalaureusekraadiga.

2011. aastal sai ta samas loodusteaduse magistriks (zooloogia ja hüdrobioloogia alal). Magistritöö "Euroopa naaritsa (Mustela lutreola) paaritumisedukus tehiskeskkonnas" juhendajad olid Tiit Maran ja Toomas Tammaru.

Alates 2011. aastast on ta Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudis zooloogia ja hüdrobioloogia doktorant. Tiit Marani ja Toomas Tammaru juhendamisel on käsil teema "Tehistingimuste mõju Euroopa naaritsa (Mustela lutreola) käitumisele ja sigimisele".

Teaduskorralduslik tegevus

2008. aastast on ta Eesti Terioloogia Seltsi ja Eesti Loodusuurijate Seltsi liige. Ta on kujundanud Eesti Terioloogia Seltsi kodulehe. 2013. aastast kuulub ta Eesti Terioloogia Seltsi sügiskoolide korraldusmeeskonda.

Matkamine ja alpinism

Tema esimene tõsisem mägimatk oli 2007. aastal Alpides, mil ta väikese grupi koosseisus tõusis Mont Blanci tippu. Järgmisel aastal käis ta esimest korda ka kaljudel ronimas. Kaljuronimisest sai tema meelisala. Kuid ka kergema raskuskategooriaga mägimatkast võtab ta meeleldi osa.

Ta on matkanud ja roninud Alpides, Andides, Dolomiitides, Hibiinides, Kõrg-Atlases, Horvaatias (Paklenica), Kreekas (Kalymnos), Sloveenias (Osp), Soomes (Olhava) ja Ukrainas (Krimmi poolsaar).

Tunnustus

  • 2008 – Firni hooaja parim naine kaljuronimises
  • 2010 – Firni hooaja parim naine kaljuronimises
  • 2011 – Firni hooaja parim naine kaljuronimises
  • 2011 – magistritöö tänukiri üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil
  • 2012 – Firni hooaja parim naine kaljuronimises

    Viited

    The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.