Joanna Gotlib

Polish researcher
The basics

Quick Facts

IntroPolish researcher
PlacesPoland
isEducator Professor Researcher
Work fieldAcademia
Gender
Female
Education
University of WarsawWarsaw, Masovian Voivodeship, Polandmagister degree(1997—2002)
Employers
Medical University of WarsawWarsaw, Masovian Voivodeship, Poland(2002—)
The details

Biography

Joanna Gotlib – polska pedagożka, profesor nauk o zdrowiu, wykładowczyni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Życiorys

Joanna Gotlib ukończyła w 2002 studia politologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała podyplomowo integrację europejską na Akademii Obrony Narodowej (2003–2004) oraz prawo medyczne, bioetykę i socjologię medycyny na WPiA UW (2006–2007). W 2010 doktoryzowała się na Wydziale Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na podstawie pracy Ocena wpływu treści kształcenia w uczelniach o różnych profilach na kształtowanie się postaw zawodowych studentów fizjoterapii na tle przemian w polskim systemie kształcenia fizjoterapeutów (promotor – Zdzisław Wójcik). Tamże habilitowała się w 2013, przedstawiając cykl prac Kształtowanie się postaw zawodowych studentów fizjoterapii reprezentujących różne kraje Europy i świata. W 2020 otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Od 2002 związana zawodowo z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. W latach 2002–2006 pracowała w Oddziale Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego WUM. Od 2006 asystentka w Zakładzie Dydaktyki i Efektów Kształcenia Wydziału Nauki o Zdrowiu. Od 2010 adiunktka. W 2011 została koordynatorką Grupy Inicjatywnej ds. wprowadzenia na WUM nauczania na odległość. W późniejszych latach dziekan i prodziekan ds. Oddziału Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu oraz kierowniczka Zakładu Dydaktyki i Efektów Kształcenia.

Jej zainteresowania naukowe obejmują: podnoszenie i zapewnianie jakości kształcenia na uczelniach medycznych, nowe metody edukacyjne, w tym techniki nauczania na odległość (e-learning, blended learning) oraz problematykę wykorzystania wyników badań naukowych w praktyce klinicznej. Wśród wypromowanych przez nią doktorów znaleźli się: Piotr Konrad Leszczyński (2018), Paweł Koczkodaj(inne języki) (2019).

Członkini Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 10 Sep 2024. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.