Commius the Younger

King of the Britain Atrebates
The basics

Quick Facts

IntroKing of the Britain Atrebates
PlacesUnited Kingdom
King
Work fieldMilitary Royals
Gender
Male
Death20BC
The details

Biography

Коммій (Commios, Comius, Comnios, д/н — 20 рік до н. е.) — з 35 до 20 року до н. е. вождь кельтського племені атребатів у південно-західній Британії з центром в Каллеві.

Життєпис

Був сином правителя атребатів у Британії Коммія Старшого. Ще за життя батькові допомагав тому в управління державою. Після смерті останнього близько 35 року до н. е. успадкував владу. Продовжував політику на зміцнення впливу атребатів на сусідні племена.

Разом з тим спокійно володарював до самої смерті у 20 році до н. е., про що свідчать знайдені монети з його ім'ям. Ці монети Коммій карбував з 30 року до н. е. У 25 році до н. е. зробив своїм співволодарем старшого сина Тінкомара.

Наступники

Після смерті Коммія, Тінкомар правив північною частиною королівства з центром в Каллеві, а Епілл правив південною половиною з центром в Новіомагусі (Noviomagus — суч. Чичестер). Нумізматичні та інші археологічні дані свідчать про те, що Тінкомар був більше з про-римською позицію, ніж його батько, і Джон Крейтон (John Creighton) вважає з зображення на монетах, що він був вихований як дипломатичний заручник в Римі у Августа. В 7 році Тінкомар разом з королем триновантів та кантіїв Дубновеллауном був прохачем перед Августом через міжусобицю зі своїм братом Епіллом, який повалив Тінкомара. Приблизно в 15 році, Епілла змінив Веріка (приблизно в той же час, король на ім'я Епілл з'являється як правитель кантіїв в Кантії (Кент)). Але царство Веріки було притиснуте розширенням катувеллаунів Кунобеліна. Каллева була захоплена братом Кунобеліна Епатіком приблизно в 25 році. Веріка відвоював деяку територію після смерті Епатіка близько 35 року, але син Кунобеліна Каратак розпочав нову військову кампанію і на початку 40-х років атребати були завойовані. Веріка втік до Риму, давши новому імператору Клавдію привід для римського завоювання Британії.

Примітки

  1. Commius and the Atrebates at Roman-Britain.org
  2. John Creighton, Coins and power in Late Iron Age Britain, Cambridge University Press, 2000; Philip de Jersey (1996), Celtic Coinage in Britain, Shire Archaeology, 1996; Sheppard Frere, Britannia: a History of Roman Britain, third edition, 1987

Джерела

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 07 Aug 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.