Aoki Mokubei

Japanese painter
The basics

Quick Facts

IntroJapanese painter
A.K.A.Sahei Kukurin Seirai Kokukan Yasohachi Hyakuroku Sanjin
A.K.A.Sahei Kukurin Seirai Kokukan Yasohachi Hyakuroku Sanjin
PlacesJapan
wasPainter
Work fieldArts
Gender
Male
Birth1 January 1767, Kyoto, Kyōto Prefecture, Kansai region, Japan
Death2 July 1833Kyoto, Kyōto Prefecture, Kansai region, Japan (aged 66 years)
The details

Biography

Аокі Мокубей (яп. 青木木米, あおきもけべい; 1767 — 2 липня 1833) — японський гончар, художник другої половини періоду Едо.

Короткі відомості

Дитяче ім'я Аокі Мокубея — Ясохаті (八十八), прізвисько — Сахей (佐平). Художник мав багато псевдонімів, серед яких окрім власне псевди Мокубей були Сюнрай (青来), Хякурокусандзін (百六散人), Кокікан (古器観), Тей'унро (亭雲楼), Кукурін (九九鱗) та Робей (聾米)

Аокі Мокубей народився у 1767 році в Кіото у сім'ї торговця чаєм і деревиною. У молоді він роки навчався малюванню у художника Ко Фуйо, але згодом перейшов від картин до виготовлення кераміки. У 1805 році Аокі відкрив свою майстерню у Кіото, в районі Курітаґуті. Його посуд швидко здобув добру славу у столиці і околицях. У 1806 році майстра було запрошено до північного Каґа-хан, де він відродив традиції школи кутанійської кераміки.

Серед основних виробів Аокі переважав посуд для чайної церемонії. Він виготовляв білу і синю порцеляну, червону кераміку ака-е та орнаментовану кераміку сомецукі. Художник черпав своє натхнення у шедеврах гончарного мистецтва стародавнього Китаю, що дозволило йому створити свій власний унікальний стиль. Червона, багаторозписана кераміка є харатерною особливістю стилю цього художника. Аокі також залишив по собі славу оригінального художника.

Аокі Мокубей помер 2 липня 1833 року. Його ввжають одним з трьох видатний кіотських гончарів 1-ї половини 19 століття разом із Ейраку Ходзеном і Нін'амі Дохаті.

Посилання

Портал «Мистецтво»

Джерела та література

  • 『新編 日本史辞典』 (Нове видання. Словник історії Японії) 京大日本史辞典編纂会、東京創元社、1994. — P.4.
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.