Anatoly Golovach

Ukrainian economist
The basics

Quick Facts

IntroUkrainian economist
PlacesUkraine
wasEconomist
Work fieldFinance
Gender
Male
Birth23 December 1930, Dnipro, Dnipropetrovsk Oblast, Ukrainian Soviet Socialist Republic, Ukraine
Death18 August 2019Kyiv, Ukraine (aged 88 years)
Star signCapricorn
Employers
State University of Trade and EconomicsUkraine
DerzhPlanUkraine
Kyiv National Economic University named after Vadym HetmanKyiv, Ukraine
Awards
Order of the Badge of Honour 
Medal "Veteran of Labour" 
Defender of the Motherland Medal 
Medal "For Valiant Labour in the Great Patriotic War 1941–1945" 
Excellence in Education of Ukraine Badge 
The details

Biography

|портрет= |Батько= |Посада= |Діти= |Дружина= |Мати=

Анатолій Варфоломійович Головач (нар. 23 грудня 1930(19301223), Дніпропетровськ — 18 серпня 2019, Київ) — український економіст, доктор економічних наук, професор кафедри статистики Київського національного економічного університету, академік Академії наук Вищої школи України.

Біографія

Народився 23 грудня 1930 р. у Дніпропетровську у родині педагогів. Під час війни, коли сім’я перебувала в евакуації, підлітком працював на сільгоспроботах нарівні з дорослими. У 1952 р. закінчив з відзнакою Всесоюзний Інститут радянської торгівлі за спеціальністю "економіст".

З 1950 р., працював референтом Інституту економіки Академії наук УРСР. З 1952 — 1954 рр. — у Держплані Ради Міністрів УРСР, у 1954 — 1965 рр. — у Науково-дослідний інститут торгівлі і громадського харчування. У 1961 р. захистив кандидатську дисертацію, а за три роки отримав звання старшого наукового співробітника. З 1965 р. працював в Київському національному економічному університеті, де обіймав посади доцента, завідувача кафедри, професора кафедри статистики. Майже сорок п’ять років присвятив Анатолій Варфоломійович цьому навчальному закладу. В 1973 р. захистив докторську дисертацію, а наступного року отримав звання професора. Протягом майже двадцяти років він очолював кафедру статистики. Саме тоді яскраво виявилися притаманні йому організаторські здібності, ініціативність, енергійність, людяність та порядність.

Наукова діяльність

На основі фундаментальних досліджень у галузі теорії статистики та досвіду практичної роботи А. В. Головач започаткував школу прикладної статистики економічного напряму, головною метою якої є побудова статистичного забезпечення управління економікою. Сформував теоретико-методологічні основи банківської та прикладної статистики, а також курс «Статистичне забезпечення управління економікою», за якими у 2001—2005 рр. видані навчальні посібники.

А. В. Головач — автор чотирьох монографій, семи підручників і навчальних посібників, понад ста проблемних статей у відомих фахових виданнях України та за кордоном.

Він започаткував діяльність проблемних лабораторій в університеті. Зокрема, на кафедрі статистики під його керівництвом була створена лабораторія Міністерства освіти України з аналізу та планування потреби економіки у спеціалістах з вищою освітою. Результатом цих досліджень став фундаментальний аналіз і прогноз потреби у фахівцях Мінвузу України. Протягом багатьох років планування набору студентів різних спеціальностей здійснювалось Мінвузом з урахуванням рекомендацій, викладених у монографії «Экономико-статистический анализ и прогнозирование потребности народного хозяйства в специалистах» та інших науково-практичних працях, виданих наприкінці 1990-х років під керівництвом А. В. Головача.

Педагогічна діяльність

Під керівництвом Анатолія Варфоломійовича Головача підготовлено двадцять науковців вищого рівня. Учні Анатолія Варфоломійовича успішно працюють у вищих навчальних закладах, науково-дослідних інститутах, органах державного управління і передусім — у системі Держстату України.

Протягом тривалого часу А. В. Головач очолював роботу Спеціалізованої Вченої Ради Київського національного економічного університету та був членом Спеціалізованої Вченої Ради Київського національного торговельно-економічного університету.

Нагороди

  • Орден «Знак Пошани» (1986 р.),
  • Медаль «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.» (1996 р.),
  • Медаль «Захиснику Вітчизни» (2002 р.),
  • Медаль «Ветеран праці»
  • Медаль «В пам'ять 1500-річчя Києва»,
  • Почесниа відзнака «Высшая школа СССР» (1987 р.)
  • «Відмінник освіти України» (1991 р.),
  • «Заслужений працівник КНЕУ» (2000 р.),
  • «Почесний працівник статистики України» (2005 р.).

Джерела

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 24 Mar 2024. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.